ضرر نیسان از رسوایی تقلب میتسوبیشی | اتاق خبر
کد خبر: 339210
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 17:41
تقلب میتسوبیشی موتورز در تست اقتصاد سوخت، به فروش شریکش نیسان موتور در ژاپن ضربه شدیدی زد و باعث کاهش فروش مینی خودروهای این خودروساز در ماه گذشته شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، تحویل مینی خودروهای نیسان ماه گذشته که این شرکت فروش مدل Days تولید میتسوبیشی موتور را متوقف کرد، 51 درصد کاهش یافت. دومین خودروساز بزرگ ژاپن بیستم آوریل پس از اینکه میتسوبیشی اقرار کرد آمار مربوط به تست اقتصاد سوخت خودروها را دستکاری کرده است، تحویل این خودرو را متوقف کرد. فروش مینی خودروهای میتسوبیشی موتورز 45 درصد و کل فروش این شرکت 15 درصد اُفت کرد.

تاثیر عملکرد نادرست میتسوبیشی موتورز بر فروش داخلی نیسان نیاز مبرم برای تحقیقات از دستکاری اطلاعات و تست اقتصاد سوخت این خودروساز کوچکتر را که از سال 1991 مطابق با استانداردهای ژاپن نبوده است، بارز کرد. کارلوس گون، مدیرعامل نیسان هفته گذشته اظهار کرد وی پیش از اینکه درباره سرنوشت جوینت ونچر میان دو شرکت تصمیم بگیرد، منتظر خواهد ماند تا همه حقایق روشن شوند.

توقف فروش Days نیسان و مدلهای ek میتسوبیشی موتورز به کاهش سهم بازار هر دو خودروساز منجر شد. سهم نیسان از فروش در بخش مینی خودروها از 11 درصد در مارس به پنج درصد در آوریل کاهش پیدا کرد در حالیکه سهم میتسوبیشی موتورز در مدت مشابه از 4.2 به 1.3 درصد اُفت کرد.

طبق آمار انجمن فروشندگان خودروی ژاپن، مجموع فروش بخش مینی خودروها و خودروهای استاندارد در ماه آوریل 1.6 درصد رشد کرد و به 324 هزار و 748 دستگاه رسید که نخستین افزایش ماهانه در 16 ماه گذشته بود. نیسان در مدت مذکور 3.2 درصد از کل سهم بازار و میتسوبیشی 0.6 درصد از سهم بازارش را از دست داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، میتسوبیشی موتورز اعلام کرده است این شرکت در نتیجه دستکاری اطلاعات و تستهای نادرست ممکن است ناچار شود به مشتریان، دولت ژاپن و نیسان که شریکش در تولید مینی خودرو است خسارت دهد. اقتصاد سوخت حدود 625 هزار دستگاه Days و ek نزدیک به 10 برابر بالاتر نشان داده شده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید