ال‌جی حسگر اثر انگشت جدیدی توسعه داده که در زیر صفحه نمایش قرار می‌گیرد! | اتاق خبر
کد خبر: 339319
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 00:12
حسگر تشخیص اثر انگشت یکی از قابلیت‌های بسیار مهم در تلفن‌های همراه است که در تمامی پرچم‌داران و حتی میان‌رده‌های امروزی شاهد حضور آن هستیم.

اتاق خبر - امروز دیگر مسئله این نیست که آیا وجود چنین قابلیتی لازم است یا نه، بلکه بحث بیشتر بر سر محل قرارگیری این سنسور در گوشی است. برخی شرکت‌ها آن را در کلید‌های فیزیکی جلو و یا پهلو‌های گوشی قرار می‌دهند و برخی هم محلی جداگانه در قاب پشتی برایش در نظر می‌گیرند. اما ال‌جی Innotek ایده جدیدی دارد، قرار دادن این حسگر در زیر صفحه نمایش گوشی! این شرکت کره‌ای امروز اعلام کرد حسگر جدیدی را توسعه داده که به باریکی ۰.۰۱ اینچ (۰.۰۳ میلی‌متر) است و به راحتی می‌توان آن را در زیر شیشه محافظ اسمارت فون قرار داد. با این روش می‌توان از شر کلیدها، پدها و سایر المان‌های اضافی در طراحی گوشی‌های جدید خلاص شد.LG-new fingerprint sensor

ال‌جی مدعی است نرخ تشخیص سنسور اثر انگشت جدیدش با نمونه‌های فعلی که در کلید‌های گوشی قرار می‌گیرند برابر بوده و همچنین با اضافه کردن قابلیت مقاومت در برابر آب و خط و خش به شیشه‌ محافظ روی صفحه نمایش، درصد خطا را کاهش می‌دهد و طراحی را ساده‌تر و گوشی را باریک‌تر می‌نماید. کره‌ای‌ها هنوز اعلام نکرده‌اند که آیا قصد دارند به زودی از این حسگر در یک گوشی هوشمند استفاده کنند یا خیر، اما بر اساس آن چه Korea Times می‌گوید، ال‌جی در حال مذاکره با چند تولید کننده اسمارت فون است تا بتواند در سال جاری این محصول را تجاری سازی کند.

آی تی رسان

نظرات
ADS
ADS
پربازدید