درخواست شناگر محروم کره جنوبی برای شرکت در بازی‌های المپیک | اتاق خبر
کد خبر: 339423
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 05:32
پارک تائه هان که به دلیل مصرف تستسترون محروم شده بود از کمیته‌ المپیک کره درخواست کرد از خطای او چشم پوشی کنند تا بتواند در المپیک ریو شرکت کند.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، پارک 26 ساله در المپیک پکن 2008 در رشته شنای آزاد 400 متر مدال کسب کرده است. او قبل از بازی‌های آسیایی اینچئون به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ 18 ماه محروم شدند.

محرومیت او دوم مارچ به پایان رسیده است. با این حال طبق قانون کمیته‌ المپیک کره هر ورزشکاری که دوپینگ کند تا سه سال نمی‌تواند در تیم ‌ملی حاضر شود.

با وجود این قانون پارک در مسابقات آزمایشی با تیم ‌ملی کشورش حاضر شده و در رشته‌ای 100 متر، 200 متر، 400 متر و 1500 متر پیروزی کسب کرده است.

پارک در گفت‌و‌گو با رویترز نیز افزود: امیدوارم که به من شانس د اده شود تا در المپیک شرکت کنم و بتوانم کارایی خوبی را از خود نشان دهم.

محرومیت پارک باعث شد که او بازی‌های قهرمانی جهان سال گذشته در کازان را از دست دهد و همچنین مدال نقره و پنج مدال برنز باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی از او گرفته شود.

پارک هنوز هم انجام هر کار اشتباهی را انکار می‌کند و معتقد است که پزشک او داروی ممنوع برای او تجویز کرده است. پزشک پارک اعلام کرده است که او از دریافت تستسترون و ویتامین آگاهی داشته است.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید