اعضای مجمع شرایط را درک کنند | اتاق خبر
کد خبر: 339436
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 06:23
غمخوار:
مدیرعامل سابق پرسپولیس می‌گوید اعضای مجمع باید شرایط فعلی فوتبال را درک و با حضور در انتخابات، رییس جدید فدراسیون فوتبال را انتخاب کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، اکبر غمخوار درباره اظهارات اخیر محمد دادگان رییس سابق فدراسیون فوتبال گفت: من چیزهایی اخیرا شنیدم که موجب تعجبم شده است. شنیده‌ام که عده‌ای از فوتبالی‌ها مانند اعضای مجلس قصد انجام کارهای سیاسی و ایجاد آبستراکسیون دارند. یعنی می‌خواهند در مجمع شرکت نکنند تا با به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا تا مجمع آینده تنفسی داده شود. این سیاسی‌کاری‌ها در ورزش جایی ندارد.

او تاکید کرد: وزارت ورزش علاقه‌مندان به فوتبال، مدیران و روسای باشگاه‌ها باید فشار بیاورند تا این اتفاق رخ ندهد. تمامی اعضا باید در موعد مقرر در مجمع شرکت کنند و رای بدهند. نقش وزارت ورزش در تحقق این موضوع بسیار موثر است تا رییس فدراسیون فوتبال انتخاب شود.

مدیرعامل سابق پرسپولیس همچنین ادامه داد: از طرفی شنیده‌ام عده‌ای هم قصد دارند در مجمع رای سفید بدهند تا انتخابات به مرحله دوم کشیده شود. در دوره قبل رییس مجمع با 1+50 درصد آرا انتخاب شد اما الان دو سوم را مطرح کرده‌اند. این موضوع هم اشتباه است. شرایط تیم ملی ما در راه جام جهانی سخت و حساس است و رقبای ما از ماه‌ها پیش بازی‌های تدارکاتی خود را آغاز کرده‌اند و سر و سامان نگرفتن فدراسیون فوتبال می‌تواند ضربه بزرگی به تیم ملی باشد.

غمخوار با بیان اینکه فدراسیون مانند یک تیم عمل می‌کند، افزود: ضمن احترام به دادگان معتقدم اگر تیم جدید دارای نواب رییس، دبیر و هیات رییسه خوبی باشد، شرایط حساس فعلی را به راحتی پشت سر می‌گذاریم. تاکید من به دوستانم به عنوان فردی که مدتی در این فوتبال بوده و با آن آشنایی دارد این است که شرایط فعلی را درک کنند. باید تیم مدیریتی جدیدی را انتخاب کنیم که فعال باشند و از این شرایط بحرانی خارج شوند. ما باید در اولین کار سازمان تیم‌های ملی را تشکیل بدهیم.

او درباره سابقه این سه نامزد، گفت: برای نخستین بار نیست که مدیران نظامی وارد فوتبال می‌شوند و در گذشته هم ما این تجربه را داشته‌ایم. اتفاقا معتقدم حضور مدیران با تجربه نظامی بسیار خوب است چرا که آن‌ها منظم و بابرنامه هستند و تشکیلات و توانایی مدیریت در بحران دارند. اینکه فردی در دوران دفاع مقدس برای دفاع از خاک کشورش به جبهه عازم شده بسیار خوب است و اتفاقا می‌توان از مدیران دیگر این سوال را پرسید که در آن برهه حساس چرا که به کمک کشور نیامدند.

مدیرعامل سابق پرسپولیس اظهار کرد: اعضای مجمع باید فردی عملگرا را انتخاب کنند. فردی که تجربه خوبی در گذشته داشته باشد و شفاف‌سازی را سرلوحه کارش قرار دهد. یکی از بحران‌های فعلی ما در فوتبال عدم‌ شفاف‌سازی است. باید مدیری انتخاب شود که واقع‌بین باشد و اهداف رویاپردازانه نداشته باشد. برای تنویر افکار عمومی این کار باید صورت گیرد.

او در پایان تاکید کرد: باید به رییس آینده فدراسیون فوتبال کمک کنیم. البته انتخاب رییس با آرای قاطع می‌تواند در آینده به او کمک کند و اینکه فردی با فاصله کم ریاست را به دست بیاورد خوب نیست.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید