۶۰ درصد شبکه آب روستایی ایلام فرسوده است | اتاق خبر
کد خبر: 339542
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 12:15
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام گفت: طبق بررسی های انجام شده، حدود ۶۰ درصد شبکه های توزیع آب روستایی این استان فرسوده است.

اتاق خبر: نورالله تیموری  اظهار کرد: ۱۷۷ هزار نفر در ۵۸۰ روستای استان ایلام ساکن هستند که ۴۹۹ روستا با بیش ۱۷۵ هزار نفر جمعیت معادل ۹۸.۵ درصد آنها تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

وی به نقش مخرب فرسودگی شبکه توزیع در هدر رفت اشاره کرد و افزود: بدون شک مرور زمان و استفاده روزمره از تجهیزات از عمر ادوات مذکور می کاهد و در این راستا بسیاری از شبکه ها و خطوط انتقال آب روستایی استان عمر مفید خود را از دست داده و نیاز به بازسازی دارند که در دستور کار است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام به سیل اخیر استان اشاره کرد و گفت: بارش های مداوم و شدید اواخر فروردین سال جاری موجب خسارت ۵۰ میلیارد ریالی به زیرساخت ها و تاسیسات شبکه آب شرب روستایی این استان شد.

تیموری گفت: در جریان وقوع سیل در سطح استان در مجموع به تاسیسات، ایستگاه های پمپاژ و پمپ های آبرسانی ۴۸ روستای این استان خسارت وارد شده است.

وی یادآور شد: امر نظارت، کنترل آب، کلرزنی و نمونه برداری به طور مستمر در سطح روستاهای استان درحال انجام است اما بخشی از شبکه ها در برخی از مناطق استان بویژه مناطق سیل زده تخریب و یا فرسوده شده اند که این مهم نیازمند اعتبار لازم است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید