یک سوم مدارس استان زنجان غیر استاندارد هستند | اتاق خبر
کد خبر: 339720
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 19:40
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه یک سوم مدارس استان غیر استاندارد هستند، گفت: توسعه و بازسازی مدارس فرسوده استان زنجان اولویت کاری آموزش و پرورش است.

اتاق خبر- مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه یک سوم مدارس استان غیر استاندارد هستند، گفت: توسعه و بازسازی مدارس فرسوده استان زنجان اولویت کاری آموزش و پرورش است.

مرتضی تمجیدی شامگاه سه شنبه در مراسم تجلیل از معلمان نمونه ناحیه دو در محل سالن سهروردی شهر زنجان از تحصیل بیش از ۱۷۵ هزار دانش آموز در استان زنجان خبر داد و افزود: بیش از ۱۵ هزار معلم تعلیم و تربیت این دانش آموزان را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه از بین ۱۷۵ هزار دانش‌آموز در استان زنجان فقط ۲۹۴ نفر ترک تحصیل کرده اند که تعداد بیشتر آن‌ها مربوط به شهرستان ایجرود بوده است، ادامه داد: بازماندگان از تحصیل نیز در استان شناسایی شده و با مراجعه حضوری به خانه تک‌تک آن‌ها برای بازگشت به فضای آموزشی تلاش و در این راستا ۶۳۱ نفر بازمانده از تحصیل شناسایی شده‌اند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان معلمان را تأثیر گذار ترین عنصر در جامعه اعلام کرد و افزود: معلمان بادانش آموزان در ارتباط هستند و در آینده آنها نقش بسیار مؤثری را ایفا می کنند و باید جایگاه و شان و منزلت ایشان در جامعه ارج نهاده شود.

تمجیدی در ادامه با اشاره به وضعیت نوسازی مدارس در استان زنجان گفت: طی سال جاری توسعه نوسازی مدارس فرسوده اولویت کاری اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه یک سوم مدارس استان غیر استاندارد هستند، تاکید کرد: توجه به نوسازی و  بازسازی مدارس فرسوده باعث ارتقای سطح تعلیم و تربیت و آموزش دانش آموزان می‌شود.

تمجیدی با اشاره به اینکه باید ورود خیرین به امر مدرسه سازی تقویت شود، افزود: اجرای نوسازی مدارس فرسوده در استان نیاز به اعتبارات زیادی دارد که در این خصوص ورود خیرین برای تحقق این امر بسیار مؤثر است.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید