تولید 100 هزار تن کیوی و افزایش 50 درصدی صادرات این میوه | اتاق خبر
کد خبر: 33975
تاریخ انتشار: 11 آذر 1391 - 12:11

 

مدیرعامل اتحادیه باغداران استان مازندران از پایان فصل برداشت کیوی خبر داد و گفت: امسال حدود 100 هزار تن کیوی در این استان به عنوان قطب تولید برداشت شده است.

محمدرضا شعبانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کیوی برداشت شده از باغات استان مازندران از کیفیت و بازارپسندی مناسبی برخوردار بوده و هم‌اکنون در حال نگهداری در سردخانه‌ها و توزیع در بازار است.

شعبانی با بیان اینکه میزان تولید کیوی امسال با سال گذشته یکسان است تصریح کرد: در سال جاری با حمایت دولت و احداث سردخانه‌های متعدد در نگهداری کیوی مشکلی وجود ندارد و با توجه به قابلیت نگهداری شش ماهه این محصول، پیش‌بینی‌ می‌شود صادرات با افزایش 50 درصدی نسبت به سال گذشته به 10 هزار تن برسد.

به گفته مدیرعامل اتحادیه باغداران استان مازندران کیوی به کشورهای افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، عراق، روسیه، آذربایجان، ارمنستان، بلاروس و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی با اشاره به سطح زیر کشت شش هزار هکتاری کیوی در استان مازندران اظهار کرد: ‌در حال حاضر هر کیلوگرم کیوی 650 تا 700 تومان از باغدار خریداری شده و از 1000 تا 1500 تومان در بازار عرضه می‌شود.

شعبانی قیمت کیوی صادراتی در بازارهای جهانی را یک دلار و 30 سنت تا یک دلار و نیم عنوان کرد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید