Performancing Metrics

اشتباهات کادر پزشکی سومین علت مرگ‌ و‌ میر شهروندان در آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 339759
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1395 - 21:50
سومین علت مرگ شهروندان در آمریکا اشتباهاتی است که توسط کادر پزشکی مراکز پزشکی این کشور اتفاق می‌افتد.

به گزارش اتاق خبر، اشتباهات پرسنل و کادر پزشکی بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی آمریکا سومین علت مرگ‌و میرها در این کشور است.

در رتبه‌بندی که این پایگاه خبری ارائه کرده است اشتباهات کادر پزشکی در حالی سومین رتبه را در میان دلایل مرگ‌و میرها در آمریکا به خود اختصاص داده است که نزدیک به 250 هزار نفر از شهروندان آمریکا در طی یک‌سال به این علت جان خود را از دست می‌دهند.

در مطالعه جدیدی که محققان دانشکده پزشکی دانشگاه «جانز هاپکینز» آمریکا انجام داده‌اند تخمین زده می‌شود که بیش از 250 هزار نفر در سال در نتیجه خطای فردی کادر پزشکی فوت کرده‌اند.

«خطای فردی کارد پزشکی» در این رتبه‌بندی بعد از بیماری‌های قلب و سرطان که شایع‌ترین دلایل مرگ‌و میرها در آمریکا محسوب می‌شوند در رتبه سوم قرار دارد.

طبق داده‌های ارائه شده این مطالعه، بیماری‌های قلبی  با 611 هزار مورد و سرطان با 585 هزار مورد و سرطان (585000) در لیست شایع‌ترین عوامل مرگ و میر در آمریکا رتبه‌های اول و دوم را دارند و بیماری‌های تنفسی با 149 هزار مورد بعد از اشتباهات کادر پزشکی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

سال گذشته «جرمی هانت»، وزیر بهداشت انگلیس گفته بود که "مرگ‌ها قابل پیشگیری در بیمارستان به عنوان «بزرگترین رسوایی در بخش بهداشت و درمان جهانی» است".

وزیر بهداشت انگلیس در حالی از این موضوع اظهار ناراحتی می‌کند که بر اساس آمارها 3.6 درصد مرگ‌ومیرها در بیمارستان‌های انگلیس قابل پیشگیری تشخیص داده شده‌اند.

این درصد معادل 150 مرگ و میر در هفته است.

با این حال محققان آمریکایی و دانشگاهی انگلیسی که این مطالعه را با همکاری هم انجام داده‌اند مئعی هستند که بسیاری از مشکلات، ناشی از سیستم‌های پیچیده است و نه اشتباهات فردی که از آنها استفاده می‌کند!

پروفسور «مارتین ماکاری»، مسئول ارشد این تیم تحقیقاتی  آمار رسمی گفت:"سیستم پزشکی برنامه نویسی طراحی شده برای به حداکثر رساندن صدور صورت حساب برای خدمات پزشک، که برای جمع آوری آمار سلامت ملی،آن را به عنوان در حال حاضر استفاده می شود. "

سیستم بهداشتی آمریکا که قدمت آن به سال 1949 برمی‌گردد اشتباهات تشخیصی را به رسمیت شناخته و اعلام کرده است که اشتباهات پزشکی و نبود شبکه‌های ایمنی یکی از معضلات عمده بخش بهداشت این کشور است.

بر اساس این گزارش، 9.5درصد از تعداد کل مرگ و میر سالانه در آمریکا مربوط به خطاهای کادر پزشکی است.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید