تجاوز به قانون را نمي پذيريم | اتاق خبر
کد خبر: 339802
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 00:19
عمار حكيم در واكنش به حوادث روز شنبه عراق؛
عمار حكيم در واكنش به حوادث روز شنبه بغداد و ورود هزاران نفر تظاهركننده اي كه گفته مي شود با تحريك عوامل خارجي وارد پارلمان شدند و به چند نفري از نمايندگان حمله كردند، گفت كه اين يك حركت سازمان يافته براي شكستن اقتدار حكومت و تجاوز عليه قانون بود و ما آن

اتاق خبر - رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق در ويژه مراسمي به مناسبت جشن مبعث رسول گرامي اسلام، در جمع گروه بزرگي از شخصيت هاي ديني، مذهبي و مقام هاي دولتي و نيز فرماندهان نظامي، تاكيد كرد كه عراق براي دمكراسي، آزادي و قانون هزينه پرداخته و خون داده است.

حكيم اضافه كرد: ما در برابر هرگونه مظاهر بي قانوني در كنار ملت مي ايستيم و اجازه نمي دهيم يك گروه يا عده معدودي ، دستاوردهاي ملت را تحت هر عنوان و بهانه ،مصادره كرده و يا سرقت كنند و تفاوتي ندارد كه آنها متحصنان پارلمان باشند يا تظاهركنندگاني بي انضباط.
رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق ، با بيان اينكه اعتبار نظام سياسي ، حكومت و دولت از پارلمان ريشه مي گيرد، گفت معناي تجاوز به نهاد قانون گذاري ، تجاوز به جايگاه حكومت است و ما اعتقاد داريم اعتراض معنايش بي نظمي و تظاهرات تخريب نيست.
وي با بيان اينكه 'ميليون ها عراقي در روز شنبه گذشته، از طريق فيلم ها و تصاويري كه از شبكه ها پخش شد و تعرض به نمايندگان را نمايش مي داد، به وحشت افتادند'، تصريح كرد: اگر لطف خدا نبود آن روز خون ها ريخته مي شد و جان ها از دست مي رفت.
حكيم ، تصور اينكه 'با بي نظمي مي توان به حقوق و خواسته هاي اصلاحي رسيد' را اشتباه خواند و گفت كه مسيراصلاحات و تشكيل دولت يك مسير پيچيده و دشوار است ، اما تخريب و انهدام هميشه آسان بوده است .
وي ازنخست وزير خواست گام هاي مطلوب و ضروري و سريع در چارچوب اصلاحات جدي توافق شده ميان جريان هاي سياسي بردارد.
عمار حكيم، همچنين از برنامه هاي خود براي ايجاد يك ائتلاف فراگير ملي بدور از جهت گيري هاي قومي و فرقه اي خبر داد و گفت كه طي دو سال آينده بر روي راه كارهاي خروج از بحران فعلي در اين ائتلاف كار خواهيم كرد.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید