واكنش شدید هند به گزارش آزادی مذهبی | اتاق خبر
کد خبر: 339811
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 00:59
امریكا درك صحیحی از هند ندارد
هند با رد گزارش كمیسیون بین المللی «آزادی مذهبی» امریكا اعلام كرد كه واشنگتن درك صحیحی از هند ،قانون اساسی و جامعه این كشور ندارد.

اتاق خبر - سخنگوی وزارت خارجه هند روز چهارشنبه با انتقاد از گزارش كمیسیون بین المللی «آزادی مذهبی» امریكا تصریح كرد دولت هند جایگاه یك نهاد خارجی امریكایی در خصوص آزادی مذهبی در جهان و اظهار نظر درخصوص حقوق مردم این كشور را به رسمیت نمی شناسد.
«ویكاس سواراپ» گفت كه هند یك جامعه كثرت گرا و براساس اصول دموكراتیك تاسیس شده است.
وی با بیان اینكه قانون اساسی هند حقوق همه شهروندان در خصوص آزادی مذهب را تضمین می كند افزود:
ما گزارش این سازمان آمریكایی را به رسمیت نمی شناسیم.
كمیسیون بین المللی آزادی مذهبی امریكا در گزارش سالانه اعلام كرده است كه آزادی مذهب در هند در سال 2015 روندی منفی داشته و خشونت های مذهبی در این كشور افزایش یافته است.
در این گزارش همچنین آمده است كه گروه های اقلیت هند به خصوص مسیحیان، مسلمانان و سیك ها در سال گذشته با موارد زیادی از آزار و خشونت از سوی گروه های ملی گرای روبرو بوده اند.
این كمیسیون از دولت هند خواسته است كه رهبران مذهبی این كشور كه به طور آشكار اقلیت های مذهبی را نفی می كنند، مجازات كند.
كمیسیون بین المللی «آزادی مذهبی » امریكا روز دوشنبه گذشته (13 اردیبهشت)گزارش سالانه خود را در مورد وضعیت آزادی های مذهبی در كشورهای مختلف منتشر كرد.
پیش از این هند برای اعضای این كمیسیون به استناد به اینكه آزادی مذهبی در قانون اساسی این كشور نهادینه شده از صدور روادید برای اعضای این كمیسیون خودداری كرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید