جدال چهار تیم برای قهرمانی | اتاق خبر
کد خبر: 339832
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 02:35
دور اول مرحله نیمه نهایی لیگ برتر هندبال؛
دور اول مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ برتر هندبال باشگاههای کشور روز پنجشنبه با حضور چهار تیم و با اجرای قوانین جدید برگزار می شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، دور اول مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ برتر  هندبال باشگاههای کشور در حالی روز پنجشنبه در دو شهر تهران و کرمان برگزار می شود که چهار تیم حاضر در این بخش برای حضور در مرحله فینال و رده بندی باید حداقل  دو دیدار رفت و برگشت را مقابل یکدیگر برگزار کنند. 

بر طبق قانون جدید مسابقات باشگاهی هندبال در لیگ سال ۹۴-۹۵ در مرحله نیمه نهایی برای مشخص شدن چهره  تیم های حاضر در دیدار فینال و رده بندی تیم ها باید به صورت رفت و برگشت با یکدیگر روبرو شوند. برنده با احتساب ۲ برد از ۳ مسابقه راهی مرحله فینال خواهد شد. این قانون برگرفته شده از مسابقات جهانی و مسابقات باشگاهی اروپاست .

در مسابقات مرحله نيمه نهايي و رده بندی و فينال تيمی برنده نهايي است که از مجموع ۴ امتياز دو بازی رفت و برگشت حداقل ۳ امتياز کسب نمايد (دو پيروزی و يا يک پيروزی و يک تساوی) در اين صورت لزومی به برگزاری مسابقه سوم نخواهد بود.

در صورتيکه در مسابقات نيمه نهايي و رده بندی و فينال طی دو مسابقه رفت و برگشت هر دو تيم ۲ امتياز بدست آورند ( يک برد و يک باخت و يا دو مساوی از دو ديدار) آنگاه بدون توجه به تعداد گلهای رد و بدل شده و تفاضل گل دو تيم , برگزاری مسابقه سوم الزامی خواهد بود. 

در صوت لزوم برگزاری مسابقه سوم , اين مسابقه به ميزبانی تيمی که در بازی برگشت ميزبان بوده و به فاصله دو روز از بازی برگشت برگزار می گردد.

در مسابقه سوم فارغ از نتايج دو تيم در دو مسابقه رفت و برگشت  هر تيمی که در اين مسابقه پيروز شود (حتی با اختلاف يک گل) برنده نهايي مسابقات سه گانه خواهد بود و در صورت تساوی دو تيم در وقت معمولی (دو وقت ۳۰ دقيقه ای ) آنگاه طبق قوانين و مقررات بازی هندبال وقت اضافی و در صورت تساوی ضربات پنالتی تعيين کننده برنده ديدار خواهد بود.

رقابتهای لیگ برتر هندبال در دو مرحله دنبال شد. در مرحله اول ۱۲ تیم به رقابت پرداختند و هشت تیم راهی مرحله دوم شدند. در پایان این مرحله چهارتیم جواز حضور در مرحلله نهایی را کسب کردند. رده بندی نهایی در مرحله دوم به این ترتیب اعلام شده بود:

 ۱- منیزیوم فردوس ۲۱ امتیاز ، ۲- نفت و گاز گچساران ۱۹ امتیاز ، ۳- کفش ملی تهران ۱۵ امتیاز ، ۴- مس کرمان ۱۵ امتیاز ، ۵- فولاد مبارکه سپاهان ۱۵ امتیاز ، ۶- هپکو اراک ۱۱ امتیاز ، ۷- سنگ آهن بافق  ۱۰ ا متیاز ، ۸- شهرداری کاشان ۶ امتیاز 

طبق قانون جدید رقابتهای لیگ به دلیل هم امتیازی و با محاسبه امتیازات بازی های رودرو از میان سه تیم کفش ملی تهران ، مس  کرمان و فولاد  دو تیم اول راهی مرحله نیمه نهایی شدند تا به این ترتیب نیمانده تهران با حامی جدیدش صعود کرده و تیم مطرح فولاد مبارکه سپاهان از راهیابی به دور بعد بازبماند. 

برنامه دیدار دور اول مرحله نیمه نهایی لیگ برتر باشگاههای کشور در روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه به این شرح است :

* کفش ملی تهران - نفت و گاز گچساران - ساعت ۱۷ تهران
* مس کرمان - منیزیوم فردوس - ساعت ۱۷ کرمان

دیدار تهران به قضاوت کوبل داوری علیرضا موسویان و مجید کلاهدوزان و دیدار دوم در کرمان به قضاوت کوبل داوری سیف الله حیدرپور و حمید حسین زاده دنبال می شود.

در این مرحله نماینده تهران که در هفته  پایانی مرحله دوم لیگ صاحب اسپانسر و حامی مالی شده است با نام تیم کفش ملی تهران در مسابقات حاضر می شود. دور دوم مرحله نیمه نهایی این مسابقات چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه برگزار می شود. 

تیم‌های بازنده مرحله  نیمه نهایی برگزار کننده دیدار رده بندی هستند و تیم‌های برنده نیز به دیدار نهایی صعود می کنند که این دیدارها روزهای چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت و شنبه ۳ خرداد و در صورت لزوم بازی سوم ۵ خرداد ۱۳۹۵ برگزار می گردد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید