استقبال گرم از «شهر آفتاب» | اتاق خبر
کد خبر: 339981
تاریخ انتشار: 16 اردیبهشت 1395 - 18:10
نمایشگاه کتاب تهران در روز دوم برگزاری خود شاهد حجم بیشتری از علاقه مندان بود؛ موضوعی که ناشران و مسوولان را به ادامه کار در شهر آفتاب دلگرم تر میکند.

به گزارش اتاق خبر، بیست و نهمین دوره نمایشگاه کتاب تهران در حالی ساعات پایانی دومین روز از آغاز به کار خود را پشت سر می‌گذراند که مخاطبان بسیاری برای بازدید از این رویداد فرهنگی آمده اند.

در حالی که یکی از دغدغه های مسوولان و البته ناشران، احتمال ریزش مخاطب نمایشگاه در سال جاری بود؛ میزان بازدیدکنندگان و رضایت ناشران از فروش این دو روز نظرات را تغییر داد.

میزان استقبال دیروز و افزایش آن در روز پنجشنبه، احتمال بیشتر شدن بازدیدکنندگان در روزهای دیگر را تقویت بخشید؛ به طوری که به گفته یکی از مسوولان اجرایی نمایشگاه، این میزان غافلگیرکننده بود.

استقبال خوب از نمایشگاه در روز نخست مشکلاتی را ایجاد کرد؛ از نبود شاتل‌های برقی برای جابجایی مسافران گرفته تا نبود اطلاع رسانی و سردرگمی مردم. علاوه بر این، از ساعات اولیه شروع کار نمایشگاه، مسیرهای منتهی به شهر آفتاب با حجم وسیعی از ترافیک مواجه بود. در چنین شرایطی حسین صفری مدیر کمیته اجرایی نمایشگاه از مذاکره برای حل ترافیک و افزایش تعداد شاتل ها در فضای داخلی نمایشگاه خبر داد.

در دو روز اخیر فضای شهر آفتاب شاهد حضور مردم از گروه ها و اقشار مختلف بود؛ از دانشجویان و اهالی دانشگاه و حوزه گرفته تا مردم جنوب شهر تهران که در سالهای قبل امکانات این چنینی برایشان فراهم نبود.

هرچند در روز گذشته نمایشگاه با مشکلاتی از قبیل قطعی برق و ناآگاهی ناشران از نحوه استفاده از بن کارتهای مجازی کتاب مواجه بود، اما ناشران و غرفه داران عموما از میزان استقبال در دو روز گذشته اظهار رضایت داشتند؛ امری که آنها را به ادامه کار در شهر آفتاب دلگرم تر میکرد.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید