ارائه خدمات ویژه توانبخشی | اتاق خبر
کد خبر: 340052
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1395 - 15:29
تشریح برنامه های هفته هلال؛
رئیس ستاد برگزاری هفته هلال، از ارائه خدمات درمانی و توانبخشی با تخفیف ویژه در هفته هلال خبر داد.

اتاق خبر- رئیس ستاد برگزاری هفته هلال، از ارائه خدمات درمانی و توانبخشی با تخفیف ویژه در هفته هلال خبر داد.

وحید رحمتی به تشریح برخی برنامه های هفته هلال پرداخت و گفت: امروز و در كنار مکان های برگزاری نماز جمعه سراسر كشور، چادرهای «جمعه، ايمان و ايمني» برپا مي شود كه در این چادرها، ويزيت و تست قند خون و فشار خون رايگان از هموطنان انجام می شود.

وی با اشاره به سخنرانی نماينده ولي فقيه در جمعیت هلال احمر به عنوان سخنران پيش از خطبه هاي نماز جمعه این هفته تهران، افزود: از روز شنبه  و همزمان با آغاز هفته هلال، كاروان هاي سلامت سازمان داوطلبان به تمامي مناطق محروم كشور اعزام می شوند.

رحمتی با اشاره به حضور تیم های پزشكی داوطلب هلال احمر در کاروان های سلامت، گفت: ويزيت و درمان سرپایی رايگان به هموطنان در این کاروان ها ارائه می شود.

مدیرکل روابط عمومی و ارتباط مردمی جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنين در تمامي مراكز توانبخشي هلال احمر در سراسر كشور ٥٠ درصد تخفيف مشاوره توانبخشی، ٥٠ درصد تخفيف خدمات كار درماني، شنوايي سنجي و گفتار درماني در روزهاي ١٨، ١٩ و ٢٠ ارديبهشت ارائه مي شود.

وی از تهيه و توزيع بروشورهای «ديابت، پای ديابتی و توانبخشی» در سراسر كشور خبر داد و گفت: طرح غربالگری انحراف و ناهنجاري های ستون فقرات در نقاط شايع كشور توسط معاونت بهداشت، درمان و توانبخشي هلال احمر انجام می شود.

رحمتی با اشاره به شعار اولين روز هفته هلال است به نام «هلال، آرامش و سلامتي»، اظهارداشت: برنامه های هلال احمر در این هفته با هدف ارتقای سلامت مردم انجام می شود.

شعار امسال روز جهانی صلیب‌ سرخ و هلال‌احمر «همه جا، برای همه» است که متناسب با این شعار هفته هلال امسال در کشورمان با شعار «بنی آدم اعضای یک پیکرند»، در روزهای ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت برگزار می شود.

بر این اساس روزهای این هفته به ترتیب شنبه ۱۸ اردیبهشت: «جوانی به رنگ مهربانی هلال، آرامش و سلامتی»، یکشنبه ۱۹ اردیبهشت «همراهان مهربانی»، دوشنبه ۲۰ اردیبهشت «حلقه اتصال مهربانی»، سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت «آموزش دریچه‌ای به دنیای آرام»، چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت «ایثار برای کاهش آلام بشری»، پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشت «امدادگران، پیشگامان مهربانی» و جمعه ۲۴ اردیبهشت «مهر مشارکت»، نامگذاری شده است.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید