اتكا به ظرفیت های داخلی كشور اقتصاد مقاومتی را محقق می سازد | اتاق خبر
کد خبر: 340123
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 00:43
امام جمعه نهاوند گفت: اتكا به تولید و ظرفیت های داخلی می تواند عامل توسعه كشورو محقق كننده اقصاد مقاومتی باشد .

اتاق خبر - حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان نهاوند افزود: مردم و دولتمردان ما ثابت نموده اند هر زمان روی پای خودشان ایستاده اند و به توانمندیهای خود اعتماد كرده اند پیروز شده اند.
وی نامگذاری سال جدید به عنوان سال اقتضاد مقاومتی از سوی رهبری را نشانه هوشمندی ایشان ذكركرد و گفت: مقام معظم رهبری با درایت و هوشمندی امسال را سال اقتصاد مقاومتی نامگذاری كردند تا ترفند دشمنان برای تسلیم جمهوری اسلامی خنثی شود و ما از این طریق بتوانیم اقتصاد خود را ساماندهی نمائیم .
خطیب جمعه نهاوند رفتارهای دو گانه آمریكا در قضیه برجام را نشانه كینه و عداوت این كشور با انقلاب ذكر نمود و گفت: آمریكا پس از توافق برجام رفتارهای دوگانه ای را علیه جمهوری اسلامی آغاز كرده كه از جمله طرح دریافت خسارت از ایران است كه نشانه تزویر و ریاكاری آمریكا می باشد .
وی افزود: این درحالی است كه جمهوری اسلامی در عمل به تعهدات خود صداقت نشان داده اما طرف مقابل رفتارهای ابهام آمیزی را از خود نشان می دهد و در واقع متعهد به برجام نیست .
مغیثی نیا یكی از اقدامات آمریكا را اسلام هراسی و ایران هراسی دانست و گفت : هر مانور نظامی كه نیروهای مسلح ایران اسلامی انجام می دهند، موجب وحشت بیشتر شیطان بزرگ و همپیمانانش می شود و آنرا دستمایه ای برای نقض برجام میكند.
امام جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به گرامیداشت روز معلم و سالروز شهادت استاد مطهری اظهار داشت : استاد شهید مطهری دارای ویژگی های منحصر به فردی بودند و از نظر دانش و فكر و فلسفه در رتبه ای قرار داشتند كه شاید بعد از قرن هه به سختی بتوان مانند او را مشاهده نمود.
وی توجه به پرورش و تعالی معنوی را ازدیگر ویژگی های شهدی مطهری دانست و گفت : آنچه در آموزش و پرورش ما باید دنبال شود توجه به همین آموزه های معنوی است ، مقدم دانستن پرورش بر آموزش یكی از همین آموزه های معنوی است كه باید به آن توجه داشت .
امام جمعه نهاوند در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به نزدیك بودن میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار گفت : نامگذاری زاد روز تولد سیدالشهدا (ع) به نام روز پاسدار مدال افتخاری برای پاسداران و همه كسانی است كه از اصول، آرمانها، عقاید و ارزشها پاسداری می كنند.
وی در ادامه با اشاره به اینكه بخشی از ینروهای موجود شهرداری به صورت سفارشی وارد این سیستم شده اند اضافه كرد: قطعا بخشی از اعتبارات شهرداری صرف پرداخت به این افرادمی شود و لذا با وجود چنین مسائلی نباید انتظار پیشرفت داشت .
وی طرح این مسائل را بیان نقطه ضعفها ندانست و گفت: آنچه در خطبه های نماز جمعه گفته می شود از روی دلسوزی و مطالبه مردم است كه لازم است مورد توجه قرار گیرد .
وی با انتقاد از تخصیص مبالغی به تیم فوتبال پاس گفت: در شرایط اقتصادی كنونی تیم پاس چه مشكلی از مشكلات ما را حل نموده و چه گلی به سر مردم همدان زده كه بخواهیم بخشی از منابع مالی این استان را به این تیم اختصاص دهیم .
وی افزود: البته من با ورزش مخالف نیستم اما با اینگونه مدیریت ها مخالفم و به جای پرداختن به یك ورزش خاص بهتر است كه ورزش همگانی اهمیت داده شود.
وی ادامه داد: تمامی تیم‌های دنیا بدون استقراض از منابع دولتی و بیت‌المال در حال فعالیت هستند این تیم‌ها نیز اگر توان آن را ندارند چه سودی به حال مردم خواهند داشت.
وی گفت: من با ورزش مخالفت ندارم، با چنین مدیریت‌هایی مخالف هستم كه شهرستان نهاوند برای گذراندن امورات ورزش همگانی خود مانده است و محلی مناسب ندارد بعد بیش از 2 میلیارد تومان به‌پاس همدان اعتبار دولتی برای گذران امورات آن‌ها می‌دهند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید