تفاهمنامه ساخت آزادراه شمال با کره‌ای‌ها به امضا نرسید | اتاق خبر
کد خبر: 340188
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 12:43
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تفاهمنامه‌ای با کره‌ای‌ها برای ساخت قطعه سه آزادراه تهران- شمال امضا نشد، گفت: هر شرکتی از جمله قرارگاه خاتم الانبیا که بتواند شرایط مورد نظر وزارت راه و شهرسازی را احراز کند می‌تواند وارد پروژه شود.

اتاق خبر: اصغر فخریه کاشان با تاکید بر اینکه هیچ تفاهمنامه‌ای با کره‌ای‌ها برای ساخت قطعات آزادراه تهران- شمال به امضا نرسیده است، اظهار داشت: تفاهمنامه‌ای که با کره‌ای‌ها به امضا رسید، درباره پروژه ساخت راه آهن اصفهان- اهواز بود. تفاهمنامه دیگری هم بین فرودگاه اینچئون کره و فرودگاه امام امضا شد.

وی گفت: کره‌ای‌ها برای ورود به آزادراه تهران- شمال پیشنهاد داده‌اند اما هنوز به مرحله تفاهمنامه نرسیده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا امضا نشدن تفاهمنامه مشارکت کره‌ای‌ها در ساخت آزادراه تهران- شمال ارتباطی با پیشنهاد قرارگاه خاتم برای ساخت قطعات ۲ و ۳ دارد؟، گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء یکی از پیمانکاران قوی وزارت راه و شهرسازی است و تعامل خوبی هم بین این دو دستگاه برقرار است.

فخریه کاشان افزود: هر جا که مصالح و منافع ملی در میان بوده هر دو طرف- قرارگاه خاتم و وزارت راه و شهرسازی- با موضوعات مطرح شده کنار آمده‌اند و بدون مشکل پروژه‌ها پیش رفته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان اینکه قرارگاه خاتم وارد پروژه آزادراه تهران- شمال شود، وجود دارد؟ اظهار داشت: هر شرکتی که بتواند شرایط ورود به این پروژه، از جمله تامین مالی ۶۰ درصدی ساخت را احراز کند، می‌تواند اعلام آمادگی کند و وارد مذاکره با وزارت راه و شهرسازی شود و مخالفتی با ورود قرارگاه در صورت تامین شرایط مورد نظر نداریم.

چندی پیش، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء گفته بود: متأسفانه‌ بنیاد مستضعفان و‌ وزارت راه و شهرسازی، هیچ تعاملی با قرارگاه خاتم نداشته‌اند؛ اصلاً با وجود آنکه قرارگاه در آزادراه تهران - شمال قرارداد، قیمت و ترک تشریفات داشت‌ اصلاً نپذیرفتند که قرارگاه به این پروژه وارد شود و در حال حاضر آمادگی داریم ۴۰ درصد هزینه تأمین مالی اجرای آزادراه تهران - شمال را بپذیریم.

پیشنهاد قرارگاه خاتم در حالی است که شرط وزارت راه وشهرسازی برای ورود شرکت‌های داخلی و خارجی به این پروژه، تامین مالی ۶۰ درصدی است و قرار بود که هفته گذشته تفاهمنامه‌ای بین وزارت راه وشهرسازی و شرکت دوو کره در این زمینه به امضا برسد که گویا اختلافاتی بر سر قمیت وجود داشت که این تفاهمنامه در دقایق آخر بین دو طرف به امضا نرسید.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید