پیش بینی باران شدید برای 12 استان | اتاق خبر
کد خبر: 340377
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 21:22
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به احتمال وقوع گرد و غبار در استان خوزستان، از کاهش 7 درجه ای دما در سواحل شمالی کشور طی روز آینده خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، در مناطقی از شمال غرب، غرب و در بعدازظهر دامنه های مرکزی و جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود که در ساعات بعدازظهر و شب در استان‌های تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، سمنان، اردبیل و گیلان گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

 وی با بیان اینکه امروز به سبب افزایش سرعت وزش باد در جنوب عراق، پدیده گرد و غبار در استان خوزستان دور از انتظار نیست، اظهارکرد: روز یکشنبه 19 اردیبهشت، با نفوذ زبانه پرفشار بر نیمه شمالی کشور کاهش 5 تا 7 درجه ای دما در سواحل شمالی کشور رخ خواهد داد.

 

استان‌های پربارش فردا

 مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: شدت بارش‌ها در این روز در استان های همدان ،مرکزی، اصفهان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال خوزستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین ، کرج ، تهران و شمال سمنان پیش بینی می شود.

 به گفته وظیفه، در روز دوشنبه 20 اردیبهشت، مناطق شمال شرق، مرکز، دامنه‌های شرقی البرز، شرق و سواحل شرقی دریای خزر بارش‌های رگباری گاهی با رعد و برق را خواهند داشت همچنین در این روز سرعت وزش باد در اغلب مناطق کشور قابل توجه خواهد بود.

 وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه 19 اردیبهشت، نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش پراکنده، در

بعضی ساعات وزش باد شدید، همراه با باد و گرد و خاک با حداکثر و حداقل دمای 27 و 15 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه 20 اردیبهشت، کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد، گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای 26 و 14 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید