شاید بازیکنانم فردا بازی نکنند | اتاق خبر
کد خبر: 340439
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 00:57
منصوریان:
سرمربی تیم نفت از احتمال تحریم بازی فردای تیمش برابر فولاد خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار برابر فولاد اظهار کرد: من از تمرین به سازمان لیگ آمده‌ام اما در حین راه بازیکنانم تماس گرفتند و گفتند که به هتل نمی‌روند و می‌خواهند به خاطر وضعیت مالی باشگاه در بازی فردا حاضر نشوند. بنابراین این احتمال وجود دارد که بازیکنان حاضر نشوند در دیدار فردا به میدان بروند.

منصوریان در ادامه درباره دیدار تیمش برابر فولاد هم گفت: به دو دلیل اعتقاددارم بازی تیم‌مان برابر فولاد سخت‌تر از بازی برابر پرسپولیس است زیرا وقتی شما برابر تیم‌های استقلال و پرسپولیس بازی می‌کنید، بازیکن خودش را از لحاظ روحی و روانی آماده می‌کند زیرا می‌داند در سال، 4 بار بازی‌هایش پخش مستقیم می‌شود. بنابراین با انگیزه بالایی بازی می‌کند. به همین دلیل بازیکنان ما در این باز‌ی‌ها با انگیزه مضاعف بازی می‌کنند و روحیه دارند. اما وقتی با تیمی مثل فولاد بازی می‌کنیم باید شرایط روحی تیم را حفظ کنیم. پس از پیروزی برابر پرسپولیس به بازیکنانم گفتم فقط 24 ساعت حق دارید خوشحالی کنید و بعد از آن باید پیروزی برابر پرسپولیس را فراموش کنید. در طول هفته سعی کردیم بازیکنان را ریکاوری کنیم تا مقابل فولاد آماده باشیم.

وی افزود: تیم فوتبال فولاد در نیم فصل دوم نتایج بهتری گرفته و خیلی خوب توانسته برای بقای خودش در لیگ برتر بجنگد. شرایط سخت‌تری نسبت به دیدار مقابل پرسپولیس داریم و مطمئنا به زمین می‌آییم که پیروز شویم. اگر می‌خواهیم شرایط‌مان در جدول حفظ شود و سهمیه بگیریم باید فردا سه امتیاز بازی را بگیریم.

او ادامه داد: من فولاد را به خوبی می‌شناسم. مربی فولاد سال اولی که به ایران آمد هدایت ملوان را بر عهده گرفت و با این تیم هم نتایج خوبی کسب کرد اما در ادامه به فولاد رفت و در حال حاضر ما شناخت خوبی از هم داریم. فولاد جوانان بسیار خوبی را دارد. من اعتقاد دارم مربی‌ای که از خوزستان بازیکن جذب می‌کند، مثل این می‌ماند که به جواهر فروشی می‌رود و از آنجا جواهر برمی‌دارد. خوزستان گنجینه فوتبال ایران است. 7 بازیکن تیم من از استان خوزستان هستند یعنی خود من هم سعی می‌کنم از این گنجینه بازیکن بگیرم.

او ادامه داد: کسانی هستند که از من حقوق می‌گیرند تا در فوتبال خوزستان برایم استعدادیابی کنند و بازیکنان را به من معرفی کنند. در حال حاضر بازیکنانی چون حق‌جو و آل کثیر از همین بازیکنان هستند. فولاد و استقلال خوزستان روی گنجینه خوابیده‌اند.

منصوریان در ادامه خاطرنشان کرد: نمی‌توانم جلوی شما فیلم بازی کنم. تا قبل از بازی برابر پرسپولیس بازیکنانم به خاطر اینکه بازی آن‌ها را 30 میلیون هوادار پرسپولیسی و 30 میلیون استقلالی تماشا می‌کردند انگیزه داشتند اما بعد از آن دیگر انگیزه بازیکنانم رفته است و مشکلات مالی به تیم فشار آورده است. ما الان نقطه پایداری نداریم. بازیکنانم الان با من تماس گرفتند و گفتند شاید فردا سر بازی حاضر نشود. این خبر واقعا خوب نیست.

او در ادامه درباره انتخاب تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال هم گفت: به تاج تبریک می‌گویم و از دو رقیبش می‌خواهم طبق صحبت‌هایی که انجام دادند پشت تاج بایستند و از او حمایت کنند. من به تاج می‌گویم که صحبت‌هایی که در تلویزیون انجام دادید را ضبط کردم. از شما خواهش می‌کنم که به فوتبال ایران نگاه ویژه‌ای داشته باشید. تاج در تلویزیون خیلی خوب صحبت کرد و به فوتبال ایران امیدواری داد. من سه خواسته از تاج دارم اول اینکه پیشکسوتان ما که خانه‌نشین شده‌اند را به کار بگیرد. پیشکسوتانی که ابرمردان فوتبال ایران بوده‌اند. آن‌ها بوده‌اند که ما الان اینجا نشسته‌ایم و کنفرانس خبری برگزار می‌کنیم. امثال ذوالفقارنسب‌ها، حاج رضایی‌ها، حشمت مهاجرانی، فرامرز ظلی، حمید جاسمیان، دکتر حسین کلانی را به کار بگیریم. این‌ها باید در بدنه فوتبال باشند. مهدی مناجاتی که در تمام رده‌های سنی سرمربی تیم ملی بوده نباید الان خانه‌نشین باشد. آقای تاج من از آینده خودم می‌ترسم. اگر به سن 65 یا 70 برسم، من هم مهدی مناجاتی و حسین کلانی می‌شوم. پیشکسوتان را به کار بگیرید و به ما جوانان امید بدهید.

او ادامه داد: دومین مسئله‌ای که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که درد فوتبال ما مسائل مالی است. تمام تیم‌های باشگاهی و ما مشکل مالی داریم. پرونده‌های زیادی در کمیته انضباطی تشکیل شده است. یک آیین‌نامه می‌خواهد تصویب شود. اگر این آیین‌نامه تصویب شود فاتحه فوتبال ایران را باید خواند. باشگاه‌ها اجازه پیدا می‌کنند به بازیکن و سرمربی پول ندهند. با این وضعیت چگونه می‌خواهید فوتبال را اداره کنید؟ من از تاج می‌خواهم از منافع مربیان و بازیکنان دفاع کند. سومین چیزی که از آقای تاج می‌خواهم این است که در سال 96 اجازه ندهد تیمی که گارانتی مالی ندارد در لیگ حضور داشته باشد. البته حمایت از تیم ملی هم فوق‌العاده مهم است. من از تاج می‌خواهم از تیم ملی حمایت کند. نباید برایمان فرقی کند که سرمربی تیم ملی چه کسی است. از تیم ملی حمایت کنید تا مثل دیدار ایران مقابل کره جنوبی لبخند روی لبان مردم نهاده شود.

منصوریان تصریح کرد: در بوندسلیگا اگر تیمی تخلف کند، یک رده به پایین می‌رود اما در فوتبال ما روابط بر ضوابط به شدت حاکمیت دارد. برای همین است که همه چیز در دوستی حل می‌شود. ما در رنکینگ در آسیا اول هستیم. اما در مسائل مالی ضعیف هستیم.

در ادامه خبرنگاری از منصوریان پرسید بازیکنان شما بارها تهدید کرده‌اند که در بازی‌ها حاضر نمی‌شوند اما باز مقابل تیم حریف بازی کرده‌اند، آیا فردا هم فقط یک تهدید است که منصوریان پاسخ داد: شما به جیب‌تان فکر می‌کنید یا به آبروی‌تان. بازیکنان ما بارها به آبرویشان فکر کرده‌اند اما این فکر کردن به آبرو باعث شده معاونت وزارت نفت از آن سوء استفاده کند. تا به حال چنین پروژه‌ای را مثل وزارت نفت ندیده‌ام که هرچه بگویی ترتیب اثر داده نشود. من خودم را به خواب می‌زنم شما من را بکشید باز هم از خواب بیدار نمی‌شوم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید