پايداري پنج ساله سوريه براي دشمنان غير قابل تصور بود | اتاق خبر
کد خبر: 340489
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 11:13
ولايتي :
علي اكبر ولايتي مشاور امور بين الملل مقام معظم رهبري در ديدار با وليد معلم وزير امور خارجه سوريه گفت : پايداري پنج ساله سوريه براي دشمنان غير قابل تصور بود و آن ها به هيچ عنوان تصور نمي كردند مردم سوريه به اين اندازه بتوانند مقاومت كنند .

اتاق خبر - ولايتي امروز (شنبه ) پس از نشست هاي جداگانه با رئيس جمهوري و نخست وزير سوريه، در ديدار با وليد المعلم وزير امور خارجه سوريه ٬ ضمن ابراز خرسندي از اين ديدار گفت: كسي تصور نمي كرد كه ملت و دولت سوريه بتوانند اين گونه شجاعانه و حدود پنج سال در برابر اين تهاجم و جريان افراطي و تكفيري كه آتش جنگ را در منطقه به پا كرده اند ٬ ايستادگي كند ؛ امروز بايد بگوييم كه با افتخار مقاومت كرديد و ان شاء الله پيروز خواهيد بود.
ولايتي همچنين با اشاره به عيادت از مجروحان در بيمارستان 601 گفت :آنچه در بيماران و مجروحان مبارزه و مقاومت در برابر تروريسم مشاهده كرديم ٬ روحيه مثبت و با انگيزه رزمندگان بود كه نشان مي دهد اين مقاومت در برابر بدخواهان پيروز خواهد شد.
مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل ضمن اشاره به تلاش مقام هاي ايران و سوريه براي توسعه همكاري در زمينه هاي مختلف گفت : اميدواريم با طراحي ها و برنامه هاي پيش بيني شده ميان دو طرف ٬ شاهد توسعه همكاري هاي دو كشوردوست و برادر در زمينه هاي مختلف باشيم.
ولايتي تصريح كرد : بدخواهان و دشمنان ملت و دولت سوريه مي خواهند بلايي را كه بر سر ليبي آورده اند و ديگر هيچ كنترلي بر شرايط ايجاد شده كه خودشان عامل آن بوده اند ندارند ٬ بر سر سوريه بياورند و البته محور مقاومت اجازه نخواهد داد نقشه ها و توطئه هاي آنان براي سوريه و منطقه عملي شود.
از سوي ديگر وليد المعلم وزير امور خارجه سوريه نيز ضمن خير مقدم و خوش آمد گويي گفت : پيروزي و مقاومت سوريه در برابر تروريست ها با پشتيباني و حمايت جمهوري اسلامي ايران تحقق يافته است كه كه بايد از اين بابت تشكر نمايم.
وزير خارجه سوريه شرايط امروز را در عرصه منطقه اي و بين المللي بسيار حساس دانست و گفت : در اين شرايط علاوه بر صحنه نظامي ، بايد در زمينه سياسي و اقتصادي نيز تلاش كنيم و اين بسيار مهم است ٬ بايد دانست كه همكاري دوستان سوريه مي تواند نقش تاثير گذاري را به دنبال داشته باشد.
وزير خارجه سوريه شرايط امروز و اقتدار جمهوري اسلامي ايران را بي نظير دانست و گفت : دشمنان ايران در تمام اين سال ها با جنگ و ايجاد محدوديت ٬ در پي تضعيف جمهوري اسلامي ايران بودند اما آنچه مي بينيم اقتدار روزافزون كشور شما و تضعيف دشمنان است.
وليد المعلم ضمن تشكر از حمايت هاي مقام معظم رهبري از محور مقاومت و ملت و دولت سوريه افزود : با جنابعالي در تمام سال هاي طولاني گذشته ارتباط نزديك داشتيم و همكاري هاي جدي را حتي در زمان جنگ تحميلي بر عليه ايران دنبال مي كرديم و شما را همراه دوستي براي ملت و دولت سوريه مي دانيم و از تمام حمايت هايي كه مقام معظم رهبري از مقاومت سوريه داشته اند تشكر مي كنيم.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید