نگاهی به بخش کودک و نوجوان نمایشگاه کتاب | اتاق خبر
کد خبر: 340567
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1395 - 04:10
بخش کودک و نوجوان همواره از بخش‌های پربازدید نمایشگاه کتاب تهران است که امسال در روزهای ابتدایی نمایشگاه با مشکلاتی مواجه بوده است.

به گزارش اتاق خبر، به اعتقاد برخی از دست‌اندرکاران، بعضی از این مسائل به خاطر اولین دوره برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب تا حدودی طبیعی است؛ هرچند انتظار می‌رود در روزهای آینده برطرف شود.

 
تعدادی از مسئولان غرفه‌ها در بخش کودک و نوجوان و همچنین مسئول این بخش نمایشگاه کتاب در ارزیابی سالن‌های کودک و نوجوان اظهارنظر کرده‌اند.
 
سیدمهدی رضایی، مدیر غرفه افق، درباره مشکلات سالن‌های کودک و نوجوان گفت: ما نسبت به سال گذشته 25 درصد افت فروش داشتیم. در دو روز پایانِ هفته استقبال خوب بود اما فروش کم شد، زیرا کارت‌خوان‌ها به خوبی کار نمی‌کرد و مردم پول کافی همراه نداشتند. بسیاری از مردم کتاب برمی‌داشتند اما به علت نبود کارت‌خوان دست خالی غرفه را ترک می‌کردند. دقیقا کارت‌خوان‌ها راس ساعت 1 ظهر تا 5 عصر که اوج ساعت کاری است، قطع می‌شوند.
 
همچنین محمد محمدی - مدیر غرفه انتشارات مدرسه - اظهار کرد: روز پنجشنبه شلوغ بود اما دستگاه‌های خودپرداز تمام مدت اذیت می‌کرد و بسیاری از مردم به علت مشکل تهویه و گردوغبار فضا را ترک می‌کنند. برای غرفه‌های کودک و نوجوان، مصلی نسبت به شهر آفتاب بهتر بود. به نظرم نسبت به سال گذشته نزدیک به 40 درصد کاهش فروش داشتیم.
 
علیرضا صادقی - مدیر غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان - نیز با بیان این‌که «به علت مشکل مسافت همه گمان می‌کردند استقبال کمتر باشد اما به نسبت سال قبل خیلی کمتر نشده است»، گفت: سرویس‌های بهداشتی بسیار بد کار می‌کردند و مردم در کانکس‌های مربوط به سرویس بهداشتی مشکل دارند. همچنین خط تلفن‌هایی که قبل از آغاز نمایشگاه پولش را گرفته‌اند هنوز تحویل نداده‌اند.
 
اما نادر قدیانی - مسئول بخش کودک و نوجوان نمایشگاه کتاب - درباره مشکلات مربوط به کارت پرسنلی گفت: کارت ناشرانی که تا 12 اسفند - که آخرین زمان ثبت اطلاعات فردی بود - مدارک و اطلاعات را ارسال کردند صادر و تحویل داده شد. تنها دو بخش از غرفه‌داران کارت ندارند؛ اول افرادی که بعد از آغاز نمایشگاه غرفه‌دار خود را عوض کردند و دوم آن افرادی که در دو بخش کار می‌کردند؛ به عنوان نمونه برخی افراد که در دو بخش کودک و نوجوان و آموزشی کار می‌کردند، کارت این افراد پیدا و به آن‌ها تحویل داده شد.
 
او درباره مشکل تهویه نیز بیان کرد: تهویه سالن‌ها بهتر شده است. البته باید بپذیریم سال اول است و زمانی که به خانه جدید اسباب‌کشی می‌کنیم مسائل با سطح مطلوب فاصله می‌گیرد. امیدواریم سال آینده مشکلات رفع شود .
 
قدیانی درباره مشکل کارت‌خوان‌ها نیز اظهار کرد: همه سال‌ها مشکل کارت‌خوان‌ها در نمایشگاه وجود داشت اما در مجموع این دوره نسبت به دوره اول مصلی بهتر بود. مشکل برق هم حاد نیست و پس از روزهای اول حل شد.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 25 اردیبهشت در شهر آفتاب در حال برگزاری است.
 
ايسنا
 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید