رهبر كره شمالي بر تقويت صنعت دفاعي تاكيد كرد | اتاق خبر
کد خبر: 340629
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 15:25
'كيم جونگ اون' رهبر كره شمالي بر تقويت و توسعه صنعت دفاعي اين كشور مادامي كه تنش در شبه جزيره كره و جهان فروكش نكرده است ؛ تاكيد كرد.

اتاق خبر - به گزارش روز يكشنبه خبرگزاري اسپوتنيك، وي در يك سخنراني تلويزيوني براي حاضرين در هفتمين كنگره حزب كارگر، تلاش براي توسعه صنايع دفاعي را ضروري عنوان كرد و گفت: سرنوشت ملت به امنيت دولت بستگي دارد و وضعيت متشنج شبه جزيره كره و جهان ايجاب مي كند كه تسليحات خود را تقويت و نوسازي كنيم.
رهبر كره شمالي بر ضرورت توسعه سلاح هايي با دقت بالا ؛ مدرن و هواپيماهاي بدون سرنشين تاكيد كرد و خواستار تقويت سيستم دفاع هوايي كشور شد.
وزير خارجه كره شمالي در گفت وگو با ريانووستي روسيه اعلام كرد: كنگره حزب كارگر كه پس از 36 سال و براي اولين بار در دوران رهبري كيم جونگ اون ازسرگرفته شد فردا (دوشنبه) به پايان مي رسد.
خبرگزاري يونهاپ نيز با اشاره به پخش سخنراني رهبر كره شمالي در كنگره، از اين اتفاق به عنوان رويداد مهم سياسي نام برد.
اين خبرگزاري نوشت: كيم جونگ اون رهبر كره شمالي براي به نمايش كشيدن قدرت و مشروعيت خود ؛ اين كنگره را برپا كرده است.
وي در ويدئويي ضبط شده كه در كنگره پخش شد بر تعهد دولت بر اجراي برنامه هاي هسته اي و اقتصادي تاكيد كرد و گفت: كره شمالي به عنوان كشوري هسته اي و مسئوليت پذير است اما تا زماني كه حاكميت ارضي اين كشور تهديد نشود از آن استفاده نخواهد كرد.
تحليلگران بر اين عقيده اند كه كيم براي آنكه نشان دهد برنامه هايش در طول سال هاي گذشته براي توسعه اقتصادي و بهبود معيشت مردم موفقيت آميز بوده باز هم بر موفقيت هاي هسته اي كشورش تاكيد كرد و آن را گامي مهم در راستاي تحقق اهداف پيونگ يانگ برشمرد.
كنگره حزب كارگر پس از 36 سال وقفه بار ديگر فعاليت خود را ازسرگرفته تا اين بار قدرت و يكپارچگي كره شمالي و توانايي هاي رهبر جوان اين كشور را به رخ بكشد.
روزنامه 'رودنگ سينمون' درباره اين كنگره نوشت: كيم ديروز و در روز دوم كنگره بر توسعه هسته اي و اقتصادي كشور تاكيد و بر ادامه سياست فعلي پيونگ يانگ تاكيد كرد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید