سرمایه‌گذاری 460 میلیون دلاری سوزوکی در پاکستان | اتاق خبر
کد خبر: 340631
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 15:11
سوزوکی قصد دارد در صورت فراهم شدن مشوقهای مناسب و اصلاحات سیاست خودروی جدید پاکستان، 460 میلیون دلار در این کشور سرمایه گذاری کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، پاکستان در مارس سیاست خودرویی جدیدی اعلام کرد که با فراهم کردن تعرفه‌های پایین فضای خوبی را برای ورود بازیگران جدید به بازار داخلی فراهم می‌کند. هدف از این سیاست جذب خودروسازان خارجی برای کاهش نفوذ سوزوکی، تویوتا و هوندا در بازار است.

شرکت پاکستان سوزوکی موتور که خودروهای سوزوکی را برای بازار داخلی مونتاژ می‌کند اعلام کرد این شرکت نگران است که سیاست جدید در پاکستان به پتانسیل سرمایه گذاری بازیگران کنونی مانند پاکستان سوزوکی موتور در صنعت خودرو لطمه بزند.

این شرکت در ایمیلی به رویترز اعلام کرد اگر مشوقها و مزایا فراهم شوند پاکستان سوزوکی موتور آماده است 460 میلیون دلار در پاکستان سرمایه گذاری کند.

مقامات پاکستانی اظهار کرده اند مایل هستند خودروسازان خارجی بازار داخلی این کشور را که تحت اختیار خودروسازان ژاپنی است متحول کنند. این خودروسازان خودروهای مونتاژ داخل را با قیمت بالایی می‌فروشند در حالیکه کیفیت پایین‌تری نسبت به خودروهای وارداتی دارند.

به گفته فعالان صنعت خودرو، خودروسازان ژاپنی که در پاکستان پایگاه دارند، از سیاست جدید دولت این کشور احساس یاس می‌کنند زیرا سرمایه گذاری خارجی را به سرمایه گذاری آنها ترجیح می‌دهد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید