فرانسه تدابیر مقابله با افراط گرایی را تشدید می كند | اتاق خبر
کد خبر: 341074
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1395 - 23:01
فرانسه در مواجهه با افزایش افراط گرایی در میان جوانان، در نظر دارد تدابیر مقابله با این پدیده را تشدید كند.

اتاق خبر - به گزارش تارنمای روزنامه فرانسوی «لو فیگارو»، «مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه امروز (دوشنبه) پس از نشست كمیته وزارتخانه های مرتبط، تدابیر تازه دولت برای مقابله با ترورریسم و افراط گرایی را معرفی می كند.
دفتر نخست وزیری فرانسه اعلام كرده است، كمیته وزارتخانه ها امروز با تصویب تدابیر تازه ای چارچوب سیاست های امنیتی دولت را مشخص می كند.

نخست وزیری فرانسه در نظر دارد راهبردی را ارائه دهد كه «همه بخش های دولتی و نه تنها نیروهای ویژه و امنیتی» را برای مبارزه با تروریسم، بسیج كند.
نخستین طرح در این زمینه در آوریل 2014 (فروردین/ اردیبهشت 93) به تصویب رسید و با تصمیم گیری های بعدی پس از حمله های تروریستی پاریس در ژانویه (دی/ بهمن 93) و نوامبر 2015 (آبان/ آذر94)، تكمیل تر شد.
والس هفته گذشته در مجمع ملی (مجلس) اعلام كرده بود، رادیكال شدن افكار هزاران جوان، دولت را به بسیج مجدد برای مبارزه با افراط گرایی و اتخاذ تدابیر جدیدی برای كارآمدتر كردن مواضع پیشین واداشته است.
والس پیشتر نیز با هشدار در مورد افزایش بنیاد گرایی در جوامع اروپایی و به ویژه در فرانسه، گفته بود: این پدیده شكل های گوناگونی دارد و افراطی ترین شكل آن، فرانسوی هایی هستند كه در فرانسه بزرگ شده اند و می خواهند به سوریه و عراق بروند تا خود را برای كشتن هم میهنانشان آماده كنند؛ همان طور كه در سال 2015 دوبار در پاریس، شاهد آن بودیم.
والس امروز (دوشنبه) حدود ساعت 11 و 15 دقیقه به وقت پاریس (یك و 45 دقیقه به وقت تهران) ، 80 تصمیم مصوبه دولت در مبارزه با افراط گرایی را معرفی خواهد كرد كه 50 مورد آن تدابیر تازه دولت است.
در حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس، فرانسه برای نخستین بار در تاریخ خود هدف عملیات انتحاری قرار گرفت. در این حملات كه گروه تروریستی «داعش» مسئولیت آن را برعهده گرفت، 130 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 350 نفر دیگر مجروح شدند.
در حملات تروریستی بروكسل شامل اقدام انتحاری در فرودگاه و یك ایستگاه مترو در بروكسل در 22 مارس (3 فروردین)، دست كم 31 نفر كشته و حدود 300 نفر مجروح شدند.
گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را نیز پذیرفت و این در حالی بود كه همه عوامل این حمله ها فرانسوی و بلژیكی بودند.
كشورهای اروپایی كه در آغاز ناآرامی های سوریه از مخالفان دولت این كشور حمایت كرده بودند، امروز بشدت از اقدام های تروریستی افرادی كه از صحنه ناآرامی های سوریه به كشورهایشان بازمی گردند و به اقداماتی چون جذب نیرو برای تروریست ها و حملات تروریستی دست می زنند، نگرانند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید