دیدار وزیر ورزش با رئیس فدراسیون جهانی ورزش‌های ناشنوایان | اتاق خبر
کد خبر: 341170
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 05:07
وزیر ورزش و جوانان گفت: ما در ایران زمینه خوبی برای برگزاری مسابقات جهانی داریم و آماده ایم تجربیاتمان را به کشورهای دیگر انتقال دهیم و همچنین از تجربیات سایر کشور ها استفاده کنیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، والری روخلِدُف، رئیس فدراسیون جهانی و رئیس کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان و هیات همراه عصر امروز دوشنبه با حضور در وزارت ورزش و جوانان با دکتر گودرزی دیدار کردند.

دکتر گودرزی در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به این هیات گفت: امیدوارم حضور شما در ایران مبدا کمکی شود برای تعامل بیشتر و ارتباطات بهتر به منظور رشد و توسعه ورزش ناشنوایان ایران.

وی ادامه داد: وضعیت ورزش ناشنوایان ایران نسبتا مناسب است اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب راه زیادی در پیش داریم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان این مطلب که سیاست دولت ایران حمایت از گروه های خاص است ادامه داد: این قشر از جامعه به حمایت نیاز دارند و بهتر است که سازمان های جهانی هم در جهت توسعه فعالیت های این گروه ها کمک کنند.

وی افزود: ما در ایران زمینه خوبی برای برگزاری مسابقات جهانی داریم و آماده ایم تجربیاتمان را به کشورهای دیگر انتقال دهیم و همچنین از تجربیات سایر کشورها و این کمیته استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون جهانی ورزش های ناشنوایان نیز در این دیدار ضمن تشکر از دکتر گودرزی به خاطر تلاش در جهت توسعه ورزش ناشنوایان گفت: خیلی خوشحالم که شما به ورزش این قشر آشنایی و توجه دارید و شاگردان خوبی همه در این ارتباط تربیت کرده‌اید و من هم تاکید دارم که به این حوزه باید بیشتر توجه شود تا بتوانیم ورزش ناشنوایان را مطابق با قوانین بین المللی توسعه دهیم. اعتقاد دارم ناشنوایان ایران توانمند هستند و باید از توانمندی آن ها استفاده کرد.

والری روخلِدُف به دیدار خود با دکتر باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک اشاره کرد و گفت: توانستیم با این نهاد بین المللی ارتباط خوبی برقرار کنیم و تفاهم نامه ای بین ما و کمیته بین المللی المپیک امضا شد و دکتر باخ هم اعلام کرد که از این به بعد به ورزش ناشنوایان اهمیت بیشتری خواهد داد. ما هم امیدواریم اتفاقات خوبی در آینده برای ورزش ناشنوایان به خصوص در کشور ایران بیفتد.

رئیس کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان ضمن تشکر به خاطر میزبانی ایران از مسابقات جهانی کشتی ناشنوایان، کیفیت مسابقات را مطلوب توصیف کرد و گفت: امیدوارم در المپیک ناشنوایان که در ترکیه برگزار می شود شاهد حضور موفق ورزشکاران ایرانی باشیم.

وزیر ورزش و جوانان کشورمان نیز در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان و اعضای این هیات؛ گفت: همه ورزشکاران ایران فرزندان ما هستند، فرقی نمی کند در کدام رشته و بخش فعالیت می کنند و ما دنبال حقوق آن ها هستیم و از آن ها حمایت می کنیم.

در این دیدار، دکتر احمدی، مشاور عالی وزیر و معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش، بهرام افشارزاده مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و مازیار ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سرپرست دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان و محمد پرگر رئیس کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید