دوران ایجاد شغل با بودجه‌ دولتی تمام شده است | اتاق خبر
کد خبر: 341263
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 14:10
رییس اتاق بازرگانی ایران:
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: امروز نیاز به سرمایه‌گذاری بخشی خصوصی، امر مشخص و پذیرفته شده از سوی مسئولان است و توسعه آینده کشور بر همین مبناست.

اتاق خبر - همچنین همه ساز و کارها در این زمینه تجهیز شده و دولت تمام سعی خود را برای بهبود فضای کسب و کار کرده است.

محسن جلال‌پور در نشست هم اندیشی کرمانی‌های مقیم خارج از کشور و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در استان کرمان که با حضور معاون اجرایی رییس جمهور برگزار شده بود، اظهار کرد: دعوت از ایرانیان مقیم خارج و ارتباط با سرمایه‌گذاری آنان و دور هم جمع دولت مردان و این افراد کار مثبت و نتیجه داری است که در دولت تدبیر و امید به آن پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه اصلی ترین نیاز و دغدغه امروز کشور ایجاد شغل و حل مسئله بیکاری است، اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های جدی همه، مسئله بیکاری است و آنچه که مسلم است، شرایط اشتغال کاملا تعریف شده و مشخص است که نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد.

جلال‌پور بیان کرد: اینکه دوران سرمایه گذاری‌ها و پروژه های عمرانی با بودجه‌های دولتی به پایان رسیده به جای خود و اینکه این کارها نتوانسته اشتغال مورد نیاز را برای کشور به وجود آورد، نشان می‌دهد که نیاز جدی به نگاه دیگری به بحث اشتغال وجود دارد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان گفت: طی 10 سال گذشته با داشتن میلیاردها دلار درآمد نفتی و ایجاد ده ها پروژه نتوانستیم در میزان اشتغال کشور هیچ تغییری حاصل کنیم و تجربه نشان داده است که اگر نفت می توانست اشتغال ایجاد کند، امروز عربستان با فروش سالانه 300 میلیارد دلار نفت نباید در صدر کشورهای مشکل دار در زمینه اشتغال قرار گیرد.

وی با بیان اینکه رتبه استان کرمان در حوزه فضای کسب و کار طی سه سال گذشته از پایین ترین رتبه به استان اول ارتقا پیدا کرده است، بیان کرد: شرایط برای همه کسانی که علاقمند به سرمایه گذاری هستند، در استان کرمان فراهم شده است و همه ما علاوه بر تلاش‌ها در زمینه‌های مختلف، یک وظیفه اجتماعی و مسوولیت اجتماعی داریم و شاید هیچ مسئولیتی امروز به اندازه ایجاد شغل ارزش آفرین نیست.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید