سودای شهردار مسلمان لندن برای ایجاد پل میان مسلمانان و یهودیان | اتاق خبر
کد خبر: 341268
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 14:33
شهردار مسلمان جدید لندن می‌گوید، با وجود اینکه برخی از هم دینان وی و تعدادی از یهودیان از پیروزی‌اش در انتخابات شهرداری پایتخت انگلیس خوشحال نشدند اما او تلاش خواهد کرد میان این دو "پلی" بسازد.

اتاق خبر - به نقل از ...، صادق خان، شهردار جدید لندن در مصاحبه با بخش خبری یهودیان انگلیس از احتمال اعزام یک هیات تجاری به اسرائیل استقبال و بر ضرورت بهبود روابط یهودیان و مسلمانان در لندن تاکید کرد.

خان پیش از این در اولین حضور رسمی خود در مراسم یاد بود هولوکاست حضور یافته بود. وی در ادامه مصاحبه‌اش درباره پیروزی‌ در انتخابات اخیر گفت: مشتاقم تا اطمینان یابم که من اولین شهرداری هستم که تا این اندازه حامی تجارت است و این یعنی اینکه ما از این به بعد به ماموریت‌های تجاری بسیاری می‌رویم و در این میان تل آویو هم یکی از مقاصدمان خواهد بود.

صادق خان با اشاره به تلاش‌های بوریس جانسون، شهردار سابق لندن برای سفر به تل آویو ادامه داد: برای او هفت سال طول کشید تا به این امر دست یابد.

وی در مراسم یاد بود هولوکاست در این باره خاطرنشان کرده بود، برخی از یهودیان و مسلمانان پایتخت انگلیس با طرح من مبنی بر از خود گذشتگی، مدارا و زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر مخالفت خواهند کرد؛ پیام من به این افراد این است که ما در متنوع‌ترین شهر جهان زندگی می‌کنیم و من شهردار همه خواهم بود. هیچ رفتار ترجیحی وجود نخواهد داشت و من تلاش می‌کنم تا بین مردم، مخالفان و موافقان پل بزنم.

صادق خان پیش از اینکه در این سمت انتخاب شود، عضو گروه‌هایی بود که به دنبال بهبود روابط بین یهودیان و مسلمانان هستند.

وی در ادامه به چشم‌انداز فعالیت خود به عنوان شهردار نگاهی انداخت و عنوان کرد: پروژه‌های فوق العاده‌ای در دست اجرا هستند کارهای بسیاری هم هستند که ما می‌توانیم انجام دهیم. یکی از انتقادات من به شهرداران پیشین این است که آنها متوجه قدرت شهردار نبودند. این فقط قدرتی نیست که پارلمان به شما بدهد بلکه اتاق کنترل قدرت بسیاری است و من قصد دارم از این قدرت‌ها استفاده و شهرمان را به جای بهتری تبدیل کنم. خان همچنین سخنان ماه گذشته شهردار سابق لندن از حزب کارگر را "مایه شرمساری" خواند.

کن لیونیگستون، شهردار سابق لندن از حزب کارگر پس از آنکه ادعا کرد، آدولف هیتلر از صهیونیسم حمایت می‌کرده، از سمت خود تعلیق شد. لیونیگستون روز چهارشنبه، یک روز پیش از انتخاب صادق خان به عنوان شهردار نیز گفت که شکل‌گیری اسرائیل یک فاجعه بزرگ بود.

مقامات مختلف حزب کارگر در سراسر انگلیس از صدور بیانیه‌ها و ایراد سخنان ضد یهودی و ضد صهیونیستی منع شده‌اند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید