درگیری شدید میان داعش و جبهه النصره | اتاق خبر
کد خبر: 341287
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 15:47
تروریست ها به جان هم افتادند:
گروه های تروریستی داعش و النصره در اردوگاه یرموك و جیش الاسلام و الفسطاط و فیلق الرحمن در غوطه شرقی به شدت باهم درگیر شدند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، درگیری میان داعش و النصره در اردوگاه یرموك كه به صورت پراكنده در جریان بود در دو روز گذشته شدت یافته است و در این درگیری ده ها نفر از دو طرف به هلاكت رسیدند.
عجیب تر اینكه دوطرف به آتش زدن منازل شهروندان در مناطق درگیری با یكدیگر روی آورده اند.
به گفته افراد خارج شده از اردوگاه فلسطینی نشین یرموك، گروه تروریستی جبهه النصره برای جلوگیری از ورود تروریست های داعش به مناطق تحت سیطره خود در یرموك، منازل را به آتش می كشد و داعش نیز برای انتقام از النصره و تنگ تر كردن حلقه محاصره، بسیاری از منازل و اماكن را سوزانده است.
این درگیری ها با تلاش داعش برای دور زدن و محاصره تروریست های النصره از سمت خیابان 'لوبیه' آغاز شده است.
در غوطه شرقی نیز گروه تروریستی جیش الاسلام پس از سیطره بر دو شهرك 'مدیرا' و 'مسرابا' 50 عضو گروه های 'جیش الفسطاط' و 'فیلق الرحمن' را به اسارت گرفت.
در این درگیری شماری از نیروهای دوطرف كشته و زخمی شدند.
همزمان با شدت یافتن درگیری ها میان تروریستها، جنگ اتهام به مزدوری نیز میان آن ها بالا گرفته است.
'ابو النور مسرابا' یكی از سركردگان جیش الاسلام دیروز 'فیلق الرحمن' را به مزدوری برای آمریكا متهم كرد.
وی گفت: فیلق الرحمن از گروه های تحت فرمان اتاق عملیات 'موك' در اردن است كه توسط آمریكا اداره می شود.
ابو النور دلیل حمله به این گروه تروریستی را تلاش فیلق الرحمن برای جمع كردن نیرو و تجهیزات به منظور حمله به جیش الاسلام عنوان كرد.
گروه های تروریستی در غوطه شرقی تاكنون بارها بر سر نحوه تقسیم كمك های مالی خارجی با هم درگیر شده اند و علاوه بر كشته شدن بسیاری از نیروهای آن ها، شهروندان این مناطق نیز قربانی و منازل آن ها ویران شده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید