هدف گذاری بنیاد مسكن برای ساخت 180 هزار واحد مسكونی در روستاها | اتاق خبر
کد خبر: 341321
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 16:44
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گفت: هدف گذاری ما تا سال 1405، ساخت 180 هزار واحد مسكونی در روستاهای كشور است.

اتاق خبر: علیرضا تابش روز سه شنبه پس از افتتاح 40 واحد مسكن مهر كلاچای از توابع شهرستان رودسر افزود: منابع ما محدود و تحقق این امر، مستلزم آن است كه نظام بانكی و خیران مسكن ساز نیز به كمك ما بیایند.
وی اضافه كرد: باید تلاش و برنامه ریزی كنیم تا ساخت واحدهای مسكونی برای دهك های پایین جامعه سرعت گیرد.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با اشاره به افتتاح سه هزار و 150 واحد مسكن در سراسر گیلان طی روز جاری ادامه داد: وضعیت مسكن این استان در شهرها و روستاها قابل قبول است بطوری كه فعالیت های بنیاد مسكن در چند سال اخیر در مقایسه با سایر استان ها چشمگیر بوده است.
وی همچنین روند بازسازی و ساخت واحدهای مسكونی در روستاهای گیلان را قابل قبول خواند و ادامه داد: از مجموع 300 هزار واحد مسكن روستایی در استان، یكصد هزار واحد بازسازی شده و این كار مهم، می تواند استاندارد زندگی ما را بالا ببرد و امید به زندگی را تقویت كند.
آیت الله رسولی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسكن انقلاب اسلامی نیز، مسكن محرومان را از افتخارات نظام خواند و گفت: اقدامی كه در راستای خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر جامعه و امور اجتماعی و عام المنفعه باشد، ارزشمند است.
40 واحد از مجموع 94 واحد مسكونی مسكن مهر در بخش كلاچای از توابع شهرستان رودسر امروز (سه شنبه) واگذار شد.
این پروژه در دو بلوك شامل یك بلوك 32 واحدی و یك بلوك هشت واحدی مجموعا 40 واحد با اعتبار 28 میلیارد ریال كه 300 میلیون ریال از محل تسهیلات بانكی ارزان قیمت و مابقی آورده متقاضیان است، ساخته و تحویل متقاضیان شده است.
این پروژه همچنین در فضایی به مساحت یك هزار و 305 مترمربع احداث شده است.
شهرستان رودسر در 75 كیلومتری شرق مركز استان گیلان واقع است.
اجرای طرح هادی روستای دیزبن شهرستان لاهیجان و رونمایی از تمبر یادبود 82 هزارمین مسكن روستایی استان و نیز افتتاح چهار هزار و 639 مین مسكن روستایی شهرستان رودبار در روستای اسكلك از دیگر برنامه های سفر علیرضا تابش رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و آیت الله رسولی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسكن انقلاب اسلامی به استان گیلان است.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید