پليس مصر سه فعال اجتماعي ديگر را دستگير كرد | اتاق خبر
کد خبر: 341414
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 20:33
آسوشيتد پرس:
منابع آگاه امنيتي در مصر اعلام كردند كه پليس مصر سه فعال اجتماعي را به اتهام تمسخر «عبدالفتاح السيسي» رئيس جمهوري مصر، دستگير كرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از قاهره، پليس مصر اين سه فعال اجتماعي را به اتهام پخش و تكثير فيلم هاي تمسخرآميز در فضاي مجازي با هدف تمسخر و توهين به شخص رئيس جمهور، دستگير و روانه زندان كرده است. پيشتر يك فعال ديگر اجتماعي مصري با اتهام مشابه دستگير شده بود.

در همين خصوص يك دادگاه مصري در حكمي «صنعا سيف» فعال سياسي و معترض واگذاري دو جزيره مصري به عربستان را به شش ماه حبس محكوم كرده بود.
هزاران نفر از مصري هاي خشمگين از تصميم عبدالفتاح السيسي به واگذاري دو جزيره مصري به عربستان سعودي به بزرگترين تظاهرات از زمان روي كار آمدن اين ژنرال سابق ارتش در سال 2014 دست زدند و خواهان بركناري وي شدند.
ديده بان حقوق بشر هفته جاري در گزارشي اعلام كرد كه نيروهاي امنيتي، در اين تظاهرات دستكم 237 نفر را دستگير كردند.
سيسي در پي يك توافق دولتي كه جزاير غير مسكوني تيران و صنافر در درياي سرخ را جزو سرزمين عربستان دانسته، با انتقاد و اعتراض مردم و مقامات مصر روبه رو شده است.
مقامات سعودي و مصري مي گويند، اين جزاير متعلق به عربستان بوده و به دليل درخواست رياض از قاهره در سال 1950 براي حفاظت از اين جزاير، تحت كنترل مصر قرار گرفته است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید