دوران طولانی نامزدی به دختر و پسر آسیب می‌زند | اتاق خبر
کد خبر: 341425
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 21:15
یک جامعه‌شناس با بیان اینکه طولانی‌شدن دوران نامزدی، به صلاح دختر و پسر نیست، گفت: طولانی‌شدن دوران نامزدی به زیان طرفین رابطه و خصوصا دخترها تمام می‌شود و از این رو باید تا حدامکان از طولانی‌تر شدن آن جلوگیری کرد.

اتاق خبر:دکتر سوادیان در کرسی آزاداندیشی که با موضوع روابط دختر و پسر در دانشکده بهداشت و پیراپزشکی آرادان برگزار شد، با اشاره به رفتارشناسی طبیعی دختران و پسران اظهار کرد: کشش بین دختر و پسر یک پدیده طبیعی است اما باید بدانیم چگونه با این پدیده برخورد و از عواقب آن آگاهی پیدا کنیم.

این جامعه‌شناس با اشاره به مضرات طولانی‌شدن دوران پیش از ازدواج، خاطرنشان کرد: شواهد نشان داده که مدت زمان آشنایی پیش از ازدواج نباید طولانی شود.

وی با اذعان به اینکه طولانی‌شدن دوران پیش از ازدواج به صلاح هیچکدام از زوجین و به‌خصوص دختر نیست، افزود: با طولانی شدن رابطه، اتفاقاتی خواهد افتاد که نباید رخ دهد لذا روابط باید با آگاهی و اطلاع خانواده‌ها باشد.

این استاد دانشگاه با تاکید بر این‌که رابطه بین جوان‌ها باید از حمایت خانواده‌ها برخوردار باشد، به لزوم اطلاع والدین از رابطه‌ها و تاثیر بازدارندگی آموزه‌های دینی و عقیدتی دختران و پسران اشاره کرد و گفت: در دین اسلام پدر و مادر باید به گونه‌ای عمل کنند که آموزه‌های دینی را به فرزندان بیاموزند.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید