مقاومت ایران عزت را به مسلمانان بازگرداند | اتاق خبر
کد خبر: 341439
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1395 - 22:15
سفیر عراق:
سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران گفت: مقاومت جمهوری اسلامی كرامت و عزت را به مسلمانان بازگرداند و در این مسیر ایران به قدرتی برای مستضعفان جهان مبدل شده است.

اتاق خبر - راجح صابر عبود الموسوی روز سه شنبه با حضور در نشست شورای اسلامی شهر مشهد همچنین حضور جمهوری اسلامی ایران را در مذكرات 5+1 قدرتمندانه و بی قید و شرط توصیف كرد.

وی افزود: پیروزی ایران در این مذاكرات افتخاری ارزشمند برای مسلمانان و یك پیروزی جهانی است. سفیر عراق در ادامه اقتصاد مقاومتی جمهوری اسلامی را برنامه پیشرفت آیندگان و زمینه ساز توسعه بیشتر توصیف و بیان كرد:
ایران مهمترین كشور برای عراق است و به همین دلیل استكبار به شیوهای مختلف علیه هر دو كشور توطئه می كند.
وی به روابط دیرینه، موقعیت راهبردی و ثروتهای دو كشور اشاره و بیان كرد: با توجه به وجود این ظرفیتها دشمن از اتحاد بین ایران و عراق در هراس است.
عبود الموسوی گفت: استكبار پس از توسل به راههای مختلف برای ایجاد مشكل در منطقه خاورمیانه، استفاده از حرف شنوی صدام و استقرار پایگاه خود در منطقه باز هم نتوانست به مقاومت ملت ایران خدشه وارد كند.
وی افزود: ایران پیروزیهای بزرگی پس از انقلاب اسلامی كسب كرده و در عرصه بین الملل حق مشروع خود را به اثبات رسانده است.
سفیر عراق همچنین با اشاره به ورود 27 میلیون زائر در آیین اربعین پارسال به عراق افزود: با همكاری ایران و به ویژه شهر مشهد به رغم وجود تهدیدات، این ایام بدون هیچ مشكلی سپری شد. همچنین در این نشست از 'كتاب عكس پیاده روی اربعین' شامل جلوه های مختلف اربعین و میزبانی فرهنگی و خدماتی ایران و عراق، رونمایی شد و پرچم حرم مطهر امیرالمومنین(ع) نیز توسط سفیر عراق به مدیریت شهری مشهد اهدا شد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید