از نظر روحی و روانی برای المپیک آماده‌ام | اتاق خبر
کد خبر: 341482
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 01:11
کیمیا علیزاده:
بانوی تکواندوکار المپیکی پاداش را انگیزه بیرونی برای ورزشکاران عنوان کرد و از آمادگی روحی و روانی خود برای بازی های المپیک خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کیمیا علیزاده تنها بانوی تکواندوکار ایرانی دارنده سهمیه المپیک ریو پس از دریافت سکه های خود در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور بیان کرد: این سکه ها پاداش مدال طلایم در مسابقات نوجوانان جهان که سال 2014 در چین تایپه برگزار شد و طلای المپیک 2014 جوانان در نانجینگ چین بود. طلای نوجوانان جهان در واقع استارت مدال آوری من بود.

دارنده اولین مدال تاریخ تکواندوی زنان ایران در مسابقات قهرمانی جهان با اشاره به این که پاداش در ایجاد انگیزه ورزشکاران بسیار موثر است، گفت: هر ورزشکاری یک انگیزه درونی و یک انگیزه بیرونی دارد که مسئولان می سازند. به هرحال این دلم را آرام می کند که قهرمان شوم و بتوانم جواب زحمات پدر و مادرم و استادم که خیلی برایم زحمت کشیده را بدهم. مسئولان فدراسیون همه جوره حمایتم می کنند و انگیزه بیرونی هم خیلی کمکم می کند

تکواندوکار ملی پوش ایران بیان داشت: با توجه به تصمیمی که فدراسیون گرفت من می توانم با مهرو کمرانی، استادم به المپیک بروم خیلی برایم خوب شد چون در آرامش هستم و انگیزه ام بیشتر شده است. در این سنم مسئولیت سنگینی دارم ولی تمام تلاشم را می کنم تا وظیفه ای که بر عهده دارم را به خوبی انجام بدهم. وظیفه من این است که آن چیزی که هستم را در المپیک به نمایش بگذارم و با تمام وجودم بجنگم تا بتوانم افتخارآفرینی کنم.

علیزاده با تشکر از حمایت های وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: خوشبختانه با پیگیری های وزارت ورزش پاداش ما که در روزهای آخر سال گذشته تجلیل شدیم پرداخت شد، دکتر گودرزی پیگیر اردوهای المپیکی ها نیز هست و حضور وزیر ورزش و معاونانش قطعا باعث افزایش روحیه ما شده و جا دارد که از این بابت تشکر کنم.

وی افزود: اگر اکرم خدابنده سهمیه می گرفت با مینو مداح به عنوان سرمربی و کمرانی هم عنوان مربی به المپیک اعزام می شدیم اما چون یک نفر هستم تنها یک مربی می توانست بیاید و خب قاعدتا با کمرانی که استادم است خیلی راحت تر هستم.

علیزاده یادآور شد: میدان المپیک میدان کوچکی نیست. آن هایی که به این میدان می آیند از لحاظ فنی در یک سطح و خب بهترین ها هستند. آنجا فقط بحث روحی و روانی مطرح است که یک نفر را قهرمان یا اوت می کند. امتیازات خیلی به هم نزدیک است. الان شرایطم خوب و از نظر روحی آماده هستم.

بانوی تکواندوکار ملی پوش درخصوص رقبای المپیکی خود نیز گفت: جید جونز از انگلیس که طلای المپیک لندن را هم دارد، تکواندوکار اسپانیایی، تکواندوکار ژاپنی که در فینال جهانی با او مبارزه کردم و یک حریف مصری 4 رقیب سرسخت من در المپیک هستند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید