نقش مهم معلمان تربیت‌بدنی در اجرای برنامه‌های سند تحول بنيادين | اتاق خبر
کد خبر: 341509
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 03:09
معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش بر نقش مهم معلمان تربیت‌بدنی در اجرای برنامه‌های سند تحول بنيادين تاكيد كرد.

به گزارش اتاق خبر، مهرزاد حميدي در مراسم تجلیل از معلمان تربیت‌بدنی در مشهد به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم اظهاركرد : طرح های المپیاد درون مدرسه ای، حیاط پویا و ورزش صبحگاهی با رویکرد توسعه ورزش همگانی، جمعیت ۱۳میلیونی دانش‌آموزان کشور را مورد هدف قرار داده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش با بيان اين كه امسال با شعار 'به مدرسه باز می‌گردیم' تلاش داریم فعالیت های حوزه تربیت‌بدنی و ورزش در درون مدارس گسترش یابد، تصريح كرد : وجود ۱۰۵هزار مدرسه در سطح کشور سرمایه ارزشمندی است که باید در جهت تحقق تحول در عرصه آموزش و پرورش از آن بهره برد.

وي خاطرنشان كرد : ایجاد کاروانهای درون مدرسه‌ای با هدایت و راهبری معلمان سرآمد ورزش در مدارس و حضور موثر دانش‌آموزان می‌تواند موجب افزایش فعالیت‌های ورزشی در مدارس شود.

حميدي با اشاره به اين كه  وزارت آموزش و پرورش در دولت یازدهم با تاکید بر سند تحول بنیادین برنامه‌ریزی‌های خود را هدفمند و جهت‌دار کرده است، افزود: تعریف سند تحول بنیادین در فعالیت‌های روزمره و تلاش بر تحقق تحول عمیق در حوزه آموزش و پرورش از امور و راهبردهای مورد توجه است.

معاون تربیت‌‌بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش ادامه داد: طرح‌های المپیاد درون مدرسه‌ای، حیاط پویا و ورزش صبحگاهی با رویکرد توسعه ورزش همگانی، جمعیت ۱۳ میلیونی دانش‌آموزان کشور را مورد هدف قرار داده است.

وي گفت: یکی از عمیق‌ترین تلاش‌ها برای اجرای سند تحول بنیادین به دست معلمان تربیت‌بدنی رقم می‌خورد و این روند در مدارس آغاز شده است.

حميدي افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر مدرسه محوری، مشارکت محوری و عدالت آموزشی و تربیتی تاکید شده و امروز با توسعه فعالیت‌های ورزشی در مدارس در کنار درس تربیت‌بدنی و فعالیتهای مکمل، حرکت به سمت فعالیتهای درون مدرسه‌ای سوق پیدا کرده است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید