به جای انتقال مشکلات آلایندگی کارخانه قو رفع شود | اتاق خبر
کد خبر: 341512
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 03:23
دبیر:
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درخصوص عدم تملک زمین برای ساخت مجموعه ورزشی محله جوادیه از شهرداری منطقه 16 انتقاد کرد.

اتاق خبر: در دویست‌ و پنجاه‌ و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا دبیر پس از ارائه گزارش شورایان منطقه 16، نسبت به تعلل شهرداری تهران برای تملک زمین مجموعه ورزشی جوادیه انتقاد کرد و خطاب به امانی معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران گفت: شهرداری باید در مقابل مردم جوادیه جوابگو باشد. این افتضاح است که شهرداری تملک زمین را انجام نمی‌دهد در حالی که این محله یک مجموعه ورزشی ندارد و در پاسخ اعلام می‌شود که نقدینگی وجود ندارد. در حالی که برای بسیاری از امور دیگر شهرداری تهران نقدینگی دارد.

وی افزود: مشکلات منطقه 16 باید در یک پکیج و به صورت جمع‌بندی شده دیده شود. به شخصه با انتقال کارخانه روغن‌نباتی قو موافق نیستم چراکه کارخانه‌های درون شهر یک فرصت هستند و بیرون رفتن آنها ممکن است شغل صدها نفر را به خطر بیندازد. باید آلایندگی این کارخانه‌ها با توجه به وجود تکنولوژی‌های به روز از بین برود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درخصوص معضل وجود دکل‌های برق در این منطقه و انتقاد شورایاران این منطقه نسبت به وجود این دکل‌ها گفت: در زمین‌های علی‌آباد، چندین هکتار زمین ناب در وسط شهر هستند که این امکان وجود دارد که با توافق با برق‌منطقه‌ای تهران این دکل‌ها به زیر سطح منتقل شوند تا این زمین‌ها آزاد شوند.

دبیر همچنین از ترافیک خیابان شهید پرستویی در منطقه 16 انتقاد کرد و افزود: این خیابان که به نام برادر شهید پرویز پرستویی از بازیگران سینما نامگذاری شده است، امروز به یکی از معضلات منطقه تبدیل شده است. امیدوارم درخصوص ترافیک این منطقه چاره‌اندیشی مناسبی شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید