Performancing Metrics

یكه‌ تازی ‌انحصاری یك زبان ‌خارجی،قابل ‌قبول‌ نیست | اتاق خبر
کد خبر: 341516
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 03:31
رییس سازمان بسیج جامعه زنان كشور گفت: مسئله امروز، فقط بحث آموزش یك زبان نیست، بلكه فرهنگ منحط ، منحرف و بسیار كثیفی است كه به واسطه زبان انگلیسی در جامعه رواج می یابد.

به گزارش اتاق خبر، مینو اصلانی در مورد اهمیت زبان فارسی، اظهاركرد: بحث توجه به زبان مادری و زبان ملی؛ بحث بسیار مهم است چرا كه زبان مهمترین وسیله برای انتقال آداب، سنن، ارزش ها و همه داشته هایی است كه ملت در پس هزاران سال به دست آورده و به نسل های بعدی منتقل كرده است.
وی با تاكید براینكه طبیعتا برای زبان این موجودی زنده و دارای ظرفیت كلان و توانایی بالا برای انتقال مسائل مهم، باید ارزشی درخور او قائل شد، افزود: این بحث كه یك زبان بیگانه در جامعه به صورت انحصاری وارد شده و درعرصه های مختلف یكه تازی كند و همه فرهنگ بی فرهنگی غرب به واسطه آن وارد كشور شود، موجه و قابل قبول نخواهد بود.
رییس سازمان بسیج جامعه زنان كشور در ادامه با اشاره به اینكه محتویات كتب آموزشی آموزشگاه های زبان انگلیسی، حتی برخی از كتب آموزشی زبان در مدارس و محتوای كتاب های TOEFL در مقطع دكتری تماما ترویج فرهنگ منحط غربی است، گفت: در این كتاب ها شاهد مطرح شدن، آموزش دادن و ترویج مسائل ضدفرهنگی اعم از سرو مشروبات الكی! بی بندو باری!خیانت به خانواده! و حتی تمسخر كردن و بد نمایش دادن برخی از سبك زندگی جوامع مانند اهمیت صله رحم هستیم ! طوری كه این امر را برطرف كردن احتیاج مادی افراد از قبال سایر خانواده ها تعریف كرده است!
اصلانی اظهاركرد: این مسئله فقط بحث آموزش یك زبان نیست، بلكه فرهنگ منحط و منحرف و بسیار كثیف است كه به واسطه زبان انگلیسی در جامعه رواج می یابد.
وی با اشاره به اینكه در برخی از كشورها مانند كانادا تا سن هفت سالگی - سن زیر مدرسه - زبانی به جز زبان مادری به كودكان آموزش نمی شود، گفت: اما در كشور ما با تبلیغ گسترده زبان انگلیسی را در مهدكودك ها می بینیم و حال كه آموزش زبانی به جز زبان مادری مورد بحث است، چرا انحصارا زبان انگلیسی ؟!
رییس سازمان بسیج جامعه زنان كشور با بیان اینكه جوانان كشور ما جوانانی با استعداد هستند و خیلی مایل هستند به زبان های دیگر نیز مسلط باشند و اگر بحث انتقال علم برای آموزش زبان دوم یا زبان خارجی مطرح است چرا فقط انحصارا زبان انگلیسی؟ چرا تك زبانی؟ گفت: زبان انتقال علم، امروز فقط زبان انگلیسی نیست، زبان های دیگر نیز هستند. امروزه ما شاهد پیشرفت زیادی در حوزه علم در كشورهای شرق آسیایی هستیم و این زبان های انتقال دهنده یك بالندگی علمی هستند.
وی گفت: بحث امروز ما علاوه بر اهمیت زبان فارسی، مسئله انحصار در آموزش یك زبان خارجی است،باید این انحصار را بشكنیم و اگر این انحصار نباشد رقابت ایجاد شده و هر زبانی كه پویا تر ، ارزشمند تر و دارای توانمندی برای انتقال علم و فرهنگی ارزشمند است، مورد توجه قرار می گیرد.
اصلانی خاطرنشان كرد: جای تعجب است از واكنش رئیس جمهور محترم، جای اینكه ایشان مدافع فرهنگ و زبان ملی كشور باشند، به دفاع از زبانی می پردازند كه قصد منحل كردن فرهنگ كشور و تخریب ادبیات ملی ما را دارد!

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید