خرید اس- 300 نقض برجام نیست | اتاق خبر
کد خبر: 341574
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 10:38
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا روز سه شنبه با بیان دوباره مخالفت آمریكا با فروش سامانه دفاعی اس -300 به ایران، در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران درباره علت این مخالفت طفره رفت ولی درعین حال تاكید كرد: هر چند با این فروش مخالفیم اما این مساله نقض توافق هسته

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا روز سه شنبه با بیان دوباره مخالفت آمریكا با فروش سامانه دفاعی اس -300 به ایران، در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران درباره علت این مخالفت طفره رفت ولی درعین حال تاكید كرد: هر چند با این فروش مخالفیم اما این مساله نقض توافق هسته ای (برجام) یا قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد نیست.
سخنگوی وزارت خارجه آمریكا : فروش سامانه دفاعی به ایران نقض برجام نیست
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریكا ، «الیزابت ترودو» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا گفت: ما از گزارشهای مربوط به حصول پیشرفت در زمینه تحویل سامانه دفاعی اس -300 توسط روسیه به ایران آگاهیم.
وی مدعی شد: از مدتها پیش مخالفت خود را با فروش سامانه موشكی اس -300 (به ایران) ابراز داشته ایم. جان كری وزیر امور خارجه این موضوع را بارها با سرگئی لاوروف (وزیر امور خارجه روسیه) مطرح كرده است. ما همواره با فروش چنین قابلیت های دفاعی پیچیده ای به ایران مخالفت كرده و این موضوع را از نزدیك رصد خواهیم كرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه «چرا آمریكا در اصل با فروش یك سامانه دفاعی به ایران مخالف است؟» گفت: این یك سامانه نظامی پیچیده است و ما درباره آن نگرانی داریم.
خبرنگار در ادامه تاكید كرد: اما این یك سامانه دفاعی است كه امكان تجهیز دوباره آن با هدف تهاجمی وجود ندارد و ایران در صورتی كه هدف حمله قرار گیرد از این سامانه برای دفاع استفاده خواهد كرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا در پاسخ گفت: من درباره اینكه ایران چگونه از این سامانه استفاده می كند حرفی نمی زنم اما ما نگرانی های خود را درباره این تجهیزات نظامی بیان كرده ایم. این یك تجهیزات پیچیده است و موضع ما درباره فروش اس -300 تغییرنكرده است.
گفتنی است، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان روز سه شنبه در حاشیه بازدید از دستاوردهای پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) اعلام كرد كه سامانه راهبردی «اس -300» در اختیار پدافند هوایی قرار گرفته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید