ساماندهی 2.7 میلیون بیمه‌شده در قالب تشکل‌ کارگری | اتاق خبر
کد خبر: 341593
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 12:05
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از افزایش تعداد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در سال 1395 خبر داد و گفت: دو میلیون و 740 هزار کارگر بیمه شده در قالب تشکل‌های کارگری ساماندهی می‌شوند.

اتاق خبر: احمد لطفی‌نژاد ، با اشاره به رشد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در دولت یازدهم، گفت: در سال 93 تعداد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را از 765 تشکل به 1055 تشکل افزایش دادیم و موفق شدیم این رقم را در سال 94 به 1414 تشکل برسانیم.

وی افزود: برای سال جاری هم پیش بینی کرده‌ایم که تعداد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را با ارائه آموزش‌های تخصصی و مهارتی و ارتقاء کیفیت آنها به 1717 تشکل تا پایان سال افزایش دهیم.

لطفی نژاد ادامه داد: یکی از برنامه‌های ما افزایش مشارکت جامعه کارگری و کارفرمایی و توسعه این تشکل‌ها در استان تهران است به همین دلیل در دو مرحله افزایش تشکل‌ها را در برنامه کاری قرار دادیم.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، هم اکنون 2 میلیون و 740 هزار کارگر بیمه شده در سطح تهران وجود دارد که باید در قالب تشکلهای کارگری متشکل و ساماندهی شوند تا در حل و فصل مسایل تولید و اشتغال، سرمایه‌گذاری و بهبود معیشت جامعه کارگری نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

وی همچنین از آموزش پیمانکاران و صدور گواهینامه مهارت ایمنی برای آنان خبر داد و گفت: درصددیم تا در سال جاری برای نظارت هرچه بهتر بر شرایط ایمنی محیط کار، کمیته‌های حفاظت فنی بهداشت کار را ارتقا بدهیم و از 3030 کمیته فعلی به 4040 کمیته حفاظت فنی بهداشت کار در استان تهران برسانیم.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید