تمایل ژاپنی‌ها به همکاری با خودروسازی ایران | اتاق خبر
کد خبر: 341727
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 19:36
روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی: ماسایوکی، نماینده بخش قطعه‌سازی خودرو سازمان تجارت خارجی ژاپن (جترو) به‌منظور همکاری و مشاوره برای ارتقای سطح کیفی تولید قطعه‌سازی، با محمدرضا رضوی رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی دیدار و گفت‌و‌گو کر

به گزارش اتاق خبر به نقل از دنیای اقتصاد، در این دیدار طرفین بر زمینه‌ همکاری‌های آتی و چگونگی این همکاری‌ها در بخش قطعه‌سازی خودرو، جذب کمک‌های کارشناسی و فنی جترو اعم از آموزش و گسترش ارتباطات کارشناسان فنی در بخش قطعه‌سازی تاکید کردند و پیشنهادهایی برای آموزش و اجرای روش‌های مدرن بهبود هزینه‌ها، کیفیت، تحویل و توسعه (QCDD)، مدیریت JIT و روش کایزن (بهبود مستمر فرآیند تولید) در سطح بنگاه‌های منتخب قطعه‌سازی مطرح شد. ماسویوکی نماینده بخش قطعه‌سازی خودرو سازمان تجارت خارجی ژاپن در این دیدار از همکاری کارشناسان و مهندسان ژاپنی به‌صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت با دست‌اندرکاران صنعت قطعه‌سازی ایران خبر داد.

همچنین در این دیدار، رضوی ضمن ابراز رضایت از همکاری کارشناسان ژاپنی با قطعه‌سازان ایرانی افزود: همکاری در این زمینه با ایران عمدتا از طریق سرمایه‌گذاری و همکاری‌ شرکای اروپایی یا کره‌ای با قدمتی طولانی شکل گرفته است. وی با بیان اینکه در گذشته حضور ژاپن در بازار ایران تنها در قالب واردات خودرو بوده است، گفت: تعامل و همکاری با صنعت خودرو و قطعه‌سازی ژاپن، سبب خارج شدن از فضای تک‌بعدی، افزایش بهره‌وری و ارتقای کیفی صنعت خودرو و قطعه‌سازی ایران خواهد شد. رضوی اظهار کرد: همکاری با شرکت‌های قطعه‌سازی ژاپنی از طریق روش‌های مختلف سرمایه گذاری در ایران معنا خواهد داشت.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید