دولت روحانی 4ساله است | اتاق خبر
کد خبر: 341736
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 19:54
وزیر احمدی‌نژاد:
وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد معتقد است که بدون شک دولت حسن روحانی چهار ساله خواهد بود و او در برابر احمدی‌نژاد شانسی نخواهد داشت.

اتاق خبر - مسعود میرکاظمی در گفت‌وگو با «عصر ایران» در مورد اینکه آیا اصولگرایان را پیروز انتخابات مجلس دهم می‌داند یا خیر، گفت: گاهی می‌بینیم افراد در لیست اصلاح‌طلبان است اما اصلاح‌طلب نیست، همانگونه که ممکن است در لیست اصولگرایان باشد اما اصولگرا نباشد و به همین دلیل تا افراد خودشان را در مجلس نشان ندهند نمی‌توانیم بگوییم کدامیک از جریانات سیاسی پیروز انتخابات دهم بودند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حال حاضر می‌بینیم در مجلسی که به مجلس اصولگرایی معروف است برخی افراد رفتارشان اصولگرایانه نیست و اگر در حال حاضر نیز برای طرح یا لایحه‌ای نیاز به اتحاد اصولگرایان داشته باشیم می‌بینیم که هیچ اتحادی بین آنها حاکم نیست.

نامزد ناکام انتخابات مجلس دهم تصریح کرد: اگر از دید نظام اسلامی به اینکه برخی از اصولگرایان به مجلس دهم راه پیدا نکردند نگاه کنیم باید خدا را شکر کنیم که مسئولیت از دوش آنها برداشته شده است و اگر از دید باند و منفعت حزبی و جناحی حساب کنیم باید بگویم که بازنده شده‌اند.

وی ادامه داد: باید منتظر رفتار منتخبان راه‌یافته به مجلس دهم باشیم و ببینیم چگونه رفتار می‌کنند و بعد در مورد شکست و پیروزی گروه‌های سیاسی حرف بزنیم. رفتار واقعی در مجلس مشخص می‌شود و نه آن چیزهای که بروی برگه‌ها نوشته‌اند و آنجا رأی دادند.

این عضو جبهه پایداری افزود: طبق آمارهایی که ارائه می‌دهند تعداد منتخبان اصولگرا و اصلاح‌طلب به‌هم نزدیک است ولی آن چیزی که مسلم است، این است که دولت بعدی اصولگرا است و این دولت در چهار سال آینده نخواهد بود و به این شک ندارم.

وزیر بازرگانی دولت احمدی‌نژاد ادامه داد: با این وضعیت اقتصادی معتقدم که دولت بعدی دولتی غیر از دولت روحانی است زیرا بر این باورم آمریکا قابل اعتماد نیست و به تعهدات خودش عمل نمی‌کند و دولتمردان و کنگره آمریکا نیز چندین‌بار اعلام کرده‌اند که ما اجازه نمی‌دهیم ایران نفس اقتصادی بکشد چون ایران خودش را بازیابی می‌کند و ما به اهدافمان در ایران و منطقه نمی‌رسیم. بر همین اساس اهداف آنها در ایران انجام برجام 2 و 3 و تا تغییر نظام است.

میرکاظمی همچنین ابراز عقیده کرد: با ضعفی که دولت یازدهم نشان داده است آنها متوجه شده‌اند که تحریم‌ها را نباید بردارند و اگر تحریم‌ها برداشته نشود وضعیت اقتصادی بدتر می‌شود و قطعاً روحانی رأی نمی‌آورد، آنطور که برجام به دولت روحانی در انتخابات مجلس دهم کمک کرد.

وی با ابراز این عقیده که "اگر همین الان احمدی‌نژاد با روحانی رقابت کند، احمدی‌نژاد رأی می‌آورد"، گفت: در ریاست جمهوری فرد مهم است جریانات و گروه‌های سیاسی مهم نیست و در واقع فرد می‌تواند موج را بیندازد احزاب و گروه‌ها مهم نیست زیرا مردم به فرد نگاه می‌کنند و نه گروه‌ها و احزاب، هر فردی که بتواند این موج را ایجاد کند رأی می‌آورد و احمدی‌نژاد توانسته است و می‌تواند این موج را راه بیندازد و روحانی در برابر او شانسی ندارد.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید