همه بازیکنانی که بایرن مونیخ از رقیبان دزدید + عکس | اتاق خبر
کد خبر: 341777
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 22:15
بایرن مونیخ برای کسب قهرمانی سال‌ها است بازیکنان اصلی حریفان خود را جذب می‌کند.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، بایرن مونیخ سه‌شنبه دو خرید بزرگ خود را برای فصل پیش‌رو کرد. رناتو سانچس، هافبک بنفیکا و متس هوملس، مدافع و کاپیتان بوروسیا دورتموند با این باشگاه قرارداد امضا کردند. بایرن مونیخ دوباره از حریف اصلی خود بازیکن خرید. پیش از این، روبرت لواندوفسکی و ماریو گوتسه به این تیم آمده بودند.

در سال‌های اخیر بایرن به شکار بازیکنان تیم‌های حریف پرداخته است. اکنون دورتموند از این وضعیت رنج می‌برد اما پیش از این تیم‌های وردربرمن، بایرلوزکوزن، ولفسبورگ، شالکه، اشتوتگارت یا کلن نیز شرایط مشابهی را تجربه کردند. در 15 سال اخیر بایرن مونیخ بازیکنان اصلی دیگر تیم‌های آلمانی را جذب کرده است که از 15 لیگ 9 بار به عنوان نخست دست یافته و در لیگ قهرمانان اروپا نیز تنها یک مرتبه به مقام قهرمانی رسیده است.

در فصل 02–2001 کلودیو پیسارو با پیش از هشت میلیون یورو از وردربرمن به این تیم پیوست. سپس روبرت کواچ، بازیکن بایرلورکوزن با 7.5 میلیون، نیکو کواچ از هامبورگ با 5.5 میلیون یورو راهی مونیخ شدند. فصل بعد نیز لورکوزن بازیکنان خود را از دست داد. زی روبرتو و میشائیل بالاک، بازیکنان کلیدی این تیم باشگاه خود را به قصد مونیخ ترک کردند.

سباستین دایسلر نیز با 9 میلیون به بایرن مونیخ پیوست. لوسیو با 12 میلیون به تیم مونیخی پیوست. دورتموند از جدایی تورستن فرینگز نیز ضربه بزرگی خورد. سال بعد از آن نیز والرین اسماعیل با 8.5 میلیون به بایر از رفت.

بزرگترین شکار باواریایی‌ها در فصل 07–2006، لوکاس پودولسکی بود. او فصل خیلی خوبی را در کلن سپری کرده بود. دنیل فان بویتن با هشت میلیون، دیگر بازیکنی بود که به مونیخ رفت. سال بعد نیز میروسلاو کلوزه، برترین گلزن جا‌م جها‌نی وردربرمن را ترک کرد و با بایرن مونیخ قراردادی به ارزش 15 میلیون امضا کرد.

مارسل یانسن با 14 میلیون از مونشن گلادباخ جدا شد. بروسکی (وردربرمن) همچون لوایچ (هامبورگ) به صورت بازیکن آزاد به تیم مونیخ پیوستند. در سال 2009 ماریو گومس از اشتوتگارت، به گرانترین بازیکن تاریخ باشگاه تبدیل شد.

بایرن برای قدرتمند کردن خط مرکزی خود لوپس گوستاوو از هوفنهام با 17 میلیون جذب کرد. فصل 12–2011 پول خود را برای پست دروازه‌بانی خرج کرد. مانوئل نویر با 30 میلیون یورو از شالکه به مونیخ آمد. سال بعد ماریو مانژوکیچ بازیکن ولفسبورگ به ارزش 17 میلیون با بایرن قرارداد بست. دانته از مونشن گلادباخ نیز او را در این قضیه همراهی کرد.

 

زی‌روبرتو میشاییل بالاک

 

میروسلاو کلوزه

 

مانوئل نویر
 
انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید