Performancing Metrics

نباید فقط به حضور در بین هشت تیم برتر جهان دل‌خوش باشیم | اتاق خبر
کد خبر: 341783
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 22:38
داورزنی:
رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه نباید دلمان خوش به این باشد که والیبال ایران در زمره هشت تیم برتر جهان است، گفت: باید همواره با سختی ها و کمبود ها مبارزه کرد تا وضعیت بهتر شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدرضا داورزنی در مجمع سالیانه فدراسیون والیبال ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و ابراز خوشحالی از اینکه این مجمع در کنار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج امام رضا (ع) برگزار شد، افزود: مسئولین کمیته های مختلف فدراسیون همکاری صمیمانه ای برای انجام برنامه ها در سال 94 داشته اند که جا دارد از آنان تشکر و قدردانی کنم.

وی با بیان اینکه امیدوارم تیم ملی والیبال در خردادماه به آرزوی 52 ساله خود که حضور در المپیک است، دست یابد، گفت: اقبال مردم نسبت به والیبال در چند سال اخیر روند صعودی داشته و هر ساله بیشتر از سال قبل بوده است. در 10 سال گذشته اقبال خانواده ها برای حضور فرزندان در رشته ورزشی والیبال 20 برابر شده است.

رئیس فدارسیون والیبال با بیان اینکه افراد زیادی برای وضعیت امروز والیبال زحمت کشیدند که دیده نمی شوند، گفت: این افراد با عشق و علاقه خاصی کار می کنند تا شرایط فعلی ایجاد شود که افکار عمومی اخبار والیبال را پیگیری کند و خانواده ها تمایل زیادی برای فعالیت فرزندان خود به صورت حرفه ای در این رشته ورزشی دارند.

وی تاکید کرد: در آینده با برنامه ریزی بهتر والیبال ایران می تواند همواره در زمره 10 تیم برتر دنیا باشد که در لیگ جهانی، قهرمانی جهان و حتی المپیک حضور شایسته ای داشته باشد.

داورزنی تصریح کرد: نباید دلمان خوش به این باشد که والیبال ایران در زمره هشت تیم برتر جهان است، باید همواره با سختی ها و کمبود ها مبارزه کرد تا وضعیت بهتر شود. والیبال ایران توانایی لازم را برای بهتر شدن، دارد.

وی با بیان اینکه جزیره ای اداره شدن ورزش یکی از نگرانی فعلی جامعه است، گفت: ورزش می تواند بهتر از این عملکرد داشته باشد.

رئیس فدارسیون والیبال با اشاره به برنامه های فدراسیون در سال 95 گفت: برنامه های فدراسیون تنها برای مردان نیست چون نیمی از جمعیت کشور بانوان هستند. همه استانها توانایی ایجاد فرصت برای مردان و زنان را دارند. در والیبال بانوان توقع فعالیت بیشتر وجود دارد و باید امکانات بهتر برای آنان در تمام استان ها فراهم شود، در تهران کمپ ویژه بانوان را راه اندازی کردیم و هم اکنون تیم ملی والیبال بانوان در آن تمرین می کند.

وی در ادامه گفت: باید در تمام رده های سنی مسابقات قهرمانی کشور را برگزار کنیم تا اگر استانی نمی تواند در سوپر لیگ و دسته یک حضور داشته باشد، بتواند در مسابقات قهرمانی کشور در تمامی رده های سنی حضور یابد. بنابر این یکی از بحث های اصلی آینده احیای مسابقات قهرمانی کشور است. نباید از کمبود منابع و امکانات به عنوان نداشتن فعالیت استفاده کرد، زیرا ایران کشور ثروتمندی است. اما تا کنون از ظرفیت ها به درستی استفاده نشده است.

داورزنی با بیان اینکه در بخش ساحلی نیز ظرفیت های بسیار خوبی از چند جمله هزاران کیلومتر ساحل در استان ها هستیم، گفت: باید استان ها از توانایی بهتر استفاده کنند. یکی از اشتباهات گذشته ایجاد تمایل در بازیکنان به والیبال سالنی است که بخش ساحلی غافل مانده است. در برخی استان ها کارهای جدی در این زمینه انجام شده است و سایر استان ها نیز باید فعال شوند. نباید ساحلی زیر سایه والیبال سالنی قرار گیرد. ساحلی بازان باید فعال شوند و شرایط ایجاد شود که آنان به حضور ساحلی امیدوار بمانند.

وی یکی از بحث های جدی در آینده را ایجاد کمپ های استاندارد برای تیم های ملی در استان های مختلف کشور دانست و گفت: باید در تمامی استان ها مرکز پرورش برای تیم های ملی ایجاد شود. هم اکنون تیم های رده سنی مختلف برای مسابقات آماده می شوند که نیاز به شرایط مختلف آب و هوایی برای تمرین دارند که با فعال شدن استان ها می توان نیازها را بر طرف کرد.

رئیس فدارسیون والیبال تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف روش های مختلفی وجود دارد که می توان با مشارکت بخش های دیگر این امکانات را آماده کرد. از این مدل ها استقبال می کنیم و نیاز نیست برای هر مجموعه هزینه های زیادی انجام داد. به عنوان مثال برای ایجاد کمپ بین المللی شمال نیز از این ظرفیت ها استفاده کردیم تا شرایط والیبال ایران بهتر شود.

وی گفت: والیبال ایران تنها رشته تیمی و گروهی است که در این سطح از جهان قرار دارد و می تواند بازهم شرایط بهتری برایش فراهم شود تا انتظارات مردم را پاسخگو باشد.

داورزنی به ضرورت تربیت نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: نمی توان برای آینده بهتر در شرایط فعلی متوقف شد. احترام به پیشکسوتان الزامی است اما باید با زمان پیش رفت و انتظارات فعلی نیز روند حرکت والیبال با دانش روز و برآورده کردن انتظارات مردم است.

وی گفت: در سال 94 نزدیک یک میلیارد و 700 میلیون تومان به هیات های استانی کمک کردیم که به صورت نقدی و تجهیزاتی بوده است و در سال 95 نیز این کمک ها افزایش خواهد یافت. در توسعه آکادمی ملی والیبال نیز تا کنون 45 آکادمی تاسیس شده است و این روند ادامه خواهد یافت اما باید استانداردهای لازم را مهیا کنیم تا مردم به با اعتماد به این مراکز فرزندان خود را در اختیار آکادمی ها قرار دهند. تنها داشتن مربی ملاک نیست و باید پاسخگوی مردم نسبت به اعتماد آنان باشیم.

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه افزود: باید هماهنگی بیشتری بین استان ها و کمیته های فدراسیون ایجاد کنیم و همه بخش ها باید در خدمت استان ها باشند. حتی کمیته انضباطی آمادگی کمک به بحث های حقوقی هیات ها برای تنظیم قراردادها دارد.

وی با بیان اینکه عملکرد کمیته مختلف والیبال در سال گذشته خوب بوده است، افزود: کمیته مالی عملکرد خوبی داشت و در زمره فداسیون هایی هستیم که به صورت شفاف کار کردیم و بحث های مالی فدراسیون از انضباط خوبی برخودار بوده است. سعی کردیم تمام موارد و قوانین را رعایت شود.

داورزنی تاکید کرد: امیدوارم با کسب سهمیه المپیک خستگی 10 سال گذشته را بر طرف کنیم هر چند آغاز راه جدیدی برای آینده والیبال خواهد بود. از همکاری رسانه ها نیز در پوشش خبری فعالیت های والیبال تشکر می کنم. نسبت به دیگر رشته های ورزشی، خبرنگاران زیادی با فدراسیون همکاری دارند و باید با کمک آنان بحث اخلاق در ورزش و والیبال را افزایش دهیم. حوزه اخلاقیات در ورزش نیاز به فعالیت بیشتر رسانه ها دارد که در آینده نیز فدراسیون والیبال نسبت به این موضوع توجه بیشتری خواهد داشت.

وی در پایان با تشکر ویژه از نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: ایشان همیشه همراه والیبال بودند و انشاالله از اولین مسابقه انتخابی ژاپن نیز درکنار تیم خواهند بود.

داورزنی تاکید کرد: والیبال در جذب حامیان مالی موفق عمل کرده است و هر چند برای تامین نیازهای تیم های ملی خودکفا شده ایم، اما برای هیات های استانی نیاز به کمک های وزارت ورزش و جوانان نیاز داریم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید