وادا احتمال دوپینگ در المپیک سوچی را بررسی می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 341790
تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1395 - 23:10
آژانس جهانی ضد دوپینگ (وادا) از مسئولان المپیک زمستانی سوچی 2014 درخواست کرد مکالمات ضبط شده آزمایشگاه را به آنها تحویل دهند.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، چند روز پیش ویتالی استپانف، یکی از کارمندان سابق آژانس ضد دوپینگ روسیه اعلام کرد حداقل چهار ورزشکاری که در این مسابقات مدال طلا گرفتند، استروئید مصرف کردند.

استپانف پیش از این نیز اطلاعاتی را در شبکه ARD آلمان مطرح کرده بود که به بررسی‌های وادا بسیار کمک کرد. استپانف اعلام کرده است صدای ضبط شده رود چنگف، رییس سابق آزمایشگاه مسکو را دارد که ادعاهای او را تایید می‌کند.

وادا اعلام کرده است به سرعت مساله را بررسی می‌کند. سر کرگ ریدی، رییس وادا اعلام کرده است که اتهامات جدید بسیار نگران کننده هستند.

او در این باره افزود: آتای رود چنکف پیش از این با وادا صحبت کرده اما درباره بازی‌های سوچی اطلاعاتی نداده است. بسیار تعجب آور است که چنین نظراتی را می‌شنویم.

ریچارد پوند، رییس کمیته‌ مستقل نیز اعلام کرده است مطمئن نیست در سوچی هیچ دوپینگی انجام نشده باشد. رییس وادا در این باره افزود: شکی نیست که استپانف اطلاعات مهم را ارائه داده است. بدون این اطلاعات دوپینگ گسترده در روسیه مشخص نمی‌شد. در حال‌ حاضر اطلاعات به کسانی داده شده که توانایی بررسی دارند.

وزیر ورزش روسیه چندی پیش در این باره به خبرگزاری TASS گفت: اطلاعات استپانف براساس تصورات شخصی‌اش بوده و مشخص است که شخص می‌خواهد به ورزش روسیه لطمه بزند.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید