رشد ۳۰۰درصدی کشف مشروبات الکلی داخلی در سال ۹۴ | اتاق خبر
کد خبر: 341858
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1395 - 01:25
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از رشد ۳۰۰درصدی کشف مشروبات الکلی داخلی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ خبر داد و گفت: این کار مهم به‌همت کمیسیون و با همکاری بسیج تهران بزرگ انجام پذیرفت.

اتاق خبر: علی‌اکبر پوراحمدنژاد در نخستین نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استانداری تهران اظهار داشت: با مشروبات الکلی که بسیار ناپسند است و با فرهنگ و عرف جامعه ما سازگار نیست در سال گذشته برخورد جدی صورت گرفت و با استفاده از ظرفیت بسیج تهران بزرگ اماکن عرضه و توزیع آن شناسایی شد و توانستیم مقادیر قابل توجهی از مشروبات الکلی را کشف و ضبط کنیم.

وی اظهار داشت: در سال 94 رشد 12درصدی کشف مشروبات الکلی خارجی را نسبت به مدت مشابه سال 93 شاهد بودیم و البته مقادیر قابل توجهی از مشروبات داخلی نیز کشف و ضبط شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به آمار کشف قاچاق تلفن‌های همراه نیز اشاره کرد و افزود: در سال گذشته رشد 57درصدی کشفیات تلفن همراه را داشته‌ایم؛ کشفیات تجهیزات ماهواره نیز در سال 94 نسبت به مدت مشابه قبل 37 درصد رشد داشته است.

پوراحمدنژاد در ادامه از تشدید مبارزه با قاچاق کالا در استان تهران خبر داد و افزود: تفاهم‌نامه‌ای با استان‌های مرزی در این مورد انجام شده است و تدابیر شدیدی را برای مقابله با قاچاق کالا داریم چرا که اگر این موضوع از لایه‌های بیرونی با شدت برخورد نشد اثرگذار نخواهد بود و تهران به‌عنوان مقصد قاچاق کالا خواهد شد.

وی ابراز کرد: در سال 95 با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و مسئولان محور کار خود را عملیاتی کرده‌ایم و اقدام را به‌طور جد مدنظر قرار دادیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: روز گذشته عملیات امحای محصولات مکشوفه را انجام دادیم و با همکاری دادستانی و مسئولان ذی‌ربط روند مجازات قانونی با متخلفان قاچاق را مورد اهتمام داریم.

پوراحمدنژاد اضافه کرد: در سال گذشته تمام پرونده‌های قاچاق با حساسیت‌های لازم بررسی شد و در سال 95 نیز تاکنون سطح کیفی پرونده و بررسی آن بالاتر رفته است.

وی از آموزش واحدهای صنفی برای مقابله با قاچاق کالا خبر داد و افزود: در بحث کالای سلامت‌محور و جلوگیری از کالای قاچاق جلسات آموزشی را برای صنوف مختلف مدنظر قرار داده‌ایم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر مقابله جدی با قاچاق کالا تأکید کرد و افزود: استان تهران به‌عنوان مقصد شناخته می‌شود و مبدأ قاچاق کالا نیست که امیدواریم با همکاری همه مسئولان ذی‌ربط مبارزه با این پدیده شوم به‌طور کامل مورد توجه قرار گیرد تا شاهد ورود کالای قاچاق به کشور و استان تهران نباشیم.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید