Performancing Metrics

نگاه ویژه به ازدواج در اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان | اتاق خبر
کد خبر: 341877
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1395 - 02:25
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: تلاش می‌کنیم در سال جاری هر روز حداقل یک برنامه در استان کرمان برای جوانان برگزار کنیم.

به گزارش اتاق خبر، روح‌الله اسدی افزود: قصد داریم امسال به طور ویژه به موضوع ازدواج بپردازیم و میزان تعاملمان را با نهادهای مربوط به وام ازدواج بیشتر و بر میزان افراد در لیست انتظار به منظور دریافت این وام نظارت کنیم.

 وی با بیان اینکه تفاهمنامه‌هایی در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه ازدواج با برخی دستگاه‌ها منعقد کرده‌ایم، گفت: در حال حاضر طرح‌های مشترک با هلال احمر، کمیته امداد(ره)و بهزیستی داریم و امسال تلاش می‌کنیم با همه دستگاه‌های عضو ستاد ساماندهی تفاهمنامه‌هایی را منعقد کنیم تا بتوانیم اقدامات بیشتری را برای جوانان در حوزه ازدواج انجام دهیم.

 معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به انعقاد قرارداد با جهاددانشگاهی استان کرمان گفت: این تفاهمنامه هفته بعد در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوعاتی مانند ازدواج منعقد می‌شود.

 وی یکی دیگر از اهداف معاونت فرهنگی و امور جوانان استان کرمان را آموزش مهارتهای اجتماعی ذکر و اظهارکرد: تاکنون دو دوره در این زمینه برگزار کرده‌ایم. مساله یابی، خلاقیت، کارگروهی فرصت شناسی و مدیریت زمان از دیگر مواردی است که به آن‌ها خواهیم پرداخت البته همایش‌های موردی نیز مثل همایش انرژی مثبت و نشات اجتماعی برگزار کرده‌ایم.

 اسدی درباره وضعیت سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان استان کرمان گفت: سال گذشته 40 سمن را در زمینه‌هایی مانند آسیب‌های اجتماعی، اجتماعی، فرهنگی، گردشگری، محیط زیست راه‌اندازی کردیم. امسال هم 40 سمن دیگر تاسیس می‌کنیم.

 وی با اشاره به برگزاری دوره‌های توانمندسازی سمن‌های جوانان اظهار کرد: احتمالا نیمه دوم سال جاری دوره توانمندسازی کشوری برگزار می‌کنیم البته با توجه به حضور اساتید درجه یک در کرمان و هزینه‌بر بودن برپایی دوره‌های کشوری بر برگزاری دوره های استانی تمرکز می کنیم چراکه هزینه برپایی هر دوره ملی معادل 5،6 دوره استانی است.

 معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در زمینه راه‌اندازی سمن‌سرا در استان کرمان گفت: پیش از این تفاهمنامه‌ای در زمینه استفاده شهرداری کرمان از یکی از ساختمان‌های حوزه جوانان داشتیم با اتمام تفاهمنامه قصد داریم از ساختمان به عنوان سمن‌سرا استفاده کنیم.

 اسدی در پایان درباره برنامه‌های هفته جوان اظهارکرد: در هفته جوان در شهرستان‌ها، برگزاری جشن جوان و تقدیر از جوانان برتر و دیدار با خانواده‌های شهداء از جمله برنامه‌های ماست.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید