وزیرخارجه لبنان خواستار بازگشت تعادل به روابط کشورش با قطر شد | اتاق خبر
کد خبر: 341883
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1395 - 08:39
« جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان عصر چهارشنبه با « محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» همتای قطری خود در دوحه دیدار کرد و خواستار بازگشت تعادل به روابط دو کشور شد.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، جبران باسیل به عنوان نماینده لبنان برای شرکت درهفتمین دوره همایش « همکاری چینی – عربی» در قطر به سر می برد.
این همایش به مدت دو روز در دوحه پایتخت قطر برگزار می شود.
براساس این گزارش، وزیر خارجه لبنان و همتای قطری او به مدت یک ساعت در دوحه دیدار و در باره روابط دو کشور، بحران پناهجویان و تروریسم و مبارزه با آن گفت وگو کردند.
وزیر خارجه قطر با تاکید به علاقه کشور متبوعش به لبنان و لبنانی ها ابراز امیدواری کرد که روابط لبنان وقطر به وضعیت طبیعی خود بازگردد.
محمدبن عبدالرحمن آل ثانی گفت که مرحله کنونی در روابط لبنان و قطر « گذرا» است.
جبران باسیل هم با اشاره به ضرورت روابط دوستانه بین لبنان و قطر بر تمایل بیروت برای بازگشت تعادل به روابط دو کشور تاکید کرد.
بعداز مخالفت دستگاه سیاست خارجی لبنان به ریاست جبران باسیل با تصمیم های برخی کشورهای عربی از جمله اعضای شورای همکاری خلیج فارس با تروریستی خواندن حزب الله لبنان و همراهی نکردن با سعودی و متحدانش از جمله قطر در رویاروئی با محور مقاومت و قرار نگرفتن در محور حامی تروریسم صهیونیستی و تکفیری، روابط این کشورها با لبنان متشنج شد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید