ونزوئلا رئیس سازمان کشورهای آمریکایی را متهم به تلاش برای سرنگونی مادورو کرد | اتاق خبر
کد خبر: 341888
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1395 - 08:58
«دلسی رودریگز» وزیر خارجه ونزوئلا روز چهارشنبه «لوییس آلماگرو» دبیرکل سازمان کشورهای آمریکایی را به فعالیتهای سیاسی و تلاش برای سرنگونی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا متهم کرد.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، رودریگز در این رابطه در صفحه توییتر خود ، این رهبر منطقه ای را به دلیل دیدار و گفت و گو با مخالفان دولت ونزوئلا ، به 'حمله دوباره علیه اصل عدم دخالت در امور داخلی‌ کشورهای مستقل'، متهم کرد.
به عقیده وزیر خارجه ونزوئلا، عدم بی‌ طرفی‌ آلماگرو وی را به یک فعال سیاسی، عضو برجسته یک سازمان غیر دولتی یا ناشر یک کنسرسیوم رسانه ای تبدیل می‌ کند.

وی ادامه داد :آلماگرو یک فعال حزبی است که قصد سرنگونی دولت مشروع و قانونی ونزوئلا و نادیده گرفتن اراده مردمی را دارد .
رودریگز تصریح کرد که رهبران مخالف دولت ضد دموکراتیکی ونزوئلا به دنبال خشونت هستند زیرا از حمایت آلماگرو و طرح مداخله جویانه وی برخوردارند.
وزیر خارجه ونزوئلا خاطرنشان ساخت :ما باید به آقای آلماگرو که از امپراتوری (آمریکا) دستمزد می‌ گیرد یادآور شویم که ونزوئلا هرگز تسلیم طرح های امپراتوری نخواهد شد.
جنجال این مساله به این دلیل است که آلماگرو و یک هیأت مخالفان دولت ونزوئلا در روز 29 آوریل (10 اردیبهشت)، جلسه ای را در مقر سازمان کشورهای آمریکایی برای ارزیابی امکان فعال کردن منشور دموکراتیکی بین آمریکایی علیه ونزوئلا به دلیل شکست نظم قانون اساسی‌ برگزار کردند.
در واکنش به این مورد ، «دیوسدادو کابیو» معاون حزب حاکم سوسیالیست متحد ونزوئلا، تهدید کرد که از کسانی‌ که برای بدنام کردن، حمله و تقاضای مداخله به خارج از کشور رفتند، به اتهام خیانت به وطن شکایت می‌ کند.
وزیر خارجه نیز در عین حال، خواهان سخنرانی در شورای دائم سازمان کشورهای آمریکایی در یک جلسه فوق العاده برای جدی قلمداد کردن تهدیدها علیه ونزوئلا شد .
در پاسخ به این دو مورد، آلماگرو استدلال کرد که هرکسی که برای میهن خود آزادی بیشتر و دموکراسی بیشتر بخواهد و برای آن، به دنبال کمک نهادهای آمریکایی باشد، باید یک وطن پرست و یک مدافع دموکراسی قلمداد شود ، فراتر از اینکه به چه حزبی تعلق دارد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید