Performancing Metrics

ایران رتبه دوم ارجاعات علمی خاورمیانه را دارد | اتاق خبر
کد خبر: 342072
تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1395 - 09:57
معاون وزیر بهداشت:
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران در منطقه دارای بالاترین تولیدات علمی است، به طوری که بلحاظ ارجاعات علمی در رتبه دوم منطقه خاورمیانه و رتبه 18 را در برخی سایت های جهان دارد.

اتاق خبر: دکتر محمدباقر لاریجانی شامگاه پنجشنبه در حاشیه نشست با استادان دانشگاه علوم پزشکی کاشان، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: هم اکنون حدود 190 هزار دانشجو در مراکز آموزشی دولتی و حدود 60 هزار نفر نیز در مراکز آموزشی غیردولتی به تحصیل اشتغال دارند.
وی گفت: 65 دانشگاه دولتی و 90 موسسه آموزشی غیردولتی نیز به تربیت و پرورش دانشجویان حوزه پزشکی اهتمام می ورزند.
لاریجانی افزود: بالغ بر 17 هزار عضو هیات علمی در مراکز آموزشی دولتی و حدود 2 هزار نفر عضو هیات علمی در مراکز غیردولتی فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: ماموریت گرایی دانشگاه های علوم پزشکی زمینه رشد آموزش پزشکی را در این وزارتخانه هدفمند کرده است.
لاریجانی افزود: با تصویب شورای انقلاب فرهنگی، طرح آمایش سرزمین اجرا و کار تحقیقاتی وسیعی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شده است.
وی افزود: نتیجه این تحقیقات توزیع 50 ماموریت بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در سال گذشته بود که امسال نیز این ماموریت تمدید شد تا زمینه اجرای برخی از آنها تحقق یابد.
لاریجانی خاطرنشان کرد: براساس آمایش، کشورهای هدفی را برای دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار داده ایم که در حقیقت آمایش بین المللی حوزه آموزش پزشکی است که چند هفته گذشته به دانشگاه ها ابلاغ شده است.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین تاکید کرد: به این موضوع نیز رسالت مدار و ماموریت گرا نگاه کرده ایم.
وی از راه اندازی سایت بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: بیش از 130 هزار بار این سایت مورد بازبینی قرار گرفته که این مهم بیانگر ظرفیت بالای پزشکی کشور است.
لاریجانی تصریح کرد: آموزش پزشکی ایران با هیچ کشوری در منطقه قابل مقایسه نیست و هم اکنون بسترهایی را آماده کرده ایم که دانشجویان، ایران را به عنوان یکی از مراکز تحصیلی خود انتخاب کنند.
وی همچنین از برگزاری شورای رئیسان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در هفته آینده خبر داد و گفت: این شورا با هدف اهمیت بررسی بیماریهای غیرواگیر، گستره اخلاق پزشکی و حرفه ای و راهنمایی بالینی در تصحیح روند درمانی و آموزشی تشکیل خواهد شد.

منبع: ایرنا

94104

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید