Performancing Metrics

امنترین نقطه کره زمین ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 342179
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 01:58
امام جمعه مشهد:
امام جمعه مشهد گفت: در حالی که منطقه ای که کشور ما در آن قرار دارد ناامن است ایران امنترین نقطه کره زمین می باشد.

اتاق خبر - آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های آیین نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: هدف اصلی درگیریهای منطقه براندازی جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: جنایتکارانی که در سوریه، عراق، بحرین و یمن دست به جنایت می زنند همه دشمنان ما هستند و می خواهند نظام جمهوری اسلامی ایران را براندازند.
امام جمعه مشهد گفت: اقتدار رزمندگان، سیاستهای مدبرانه سیاستمداران ولایی و رهنمودهای ولی امر مسلمین است که این شرایط را به وجود آورده که نمی توانند از فرسنگها و کیلومترها به ما نزدیک شوند.
وی افزود: امنیت کشور ما حتی از امنیت آمریکا و اروپا هم که کعبه آمال یک مشت از خدا برگشته می باشد بیشتر است اما دشمنان در اطراف ما سر و صدا می کنند ولی جرات نزدیک شدن ندارند و این وضعیت نتیجه فداکاریها و دلاوریهای عزیزان ایثارگر سپاه و ارتش است.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: در چنین شرایطی نباید خود ما در کشور ایجاد ناامنی کنیم و اگر در مقاطعی ناامنی به چشم می خورد، به فرموده مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی باید ریشه یابی شود.
وی گفت: ریشه داستان ستایش و زورگیریهای خشن در ناامنی اخلاقی و اجتماعی است زیرا آن بخش از امنیت که مربوط به نظام و نیروهای نظامی و انتظامی می باشد در بهترین شکل و با موفقیت در حال پیاده شدن است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: در آن بخش که مربوط به شما، ما و مردم است گاه حوادثی رخ می دهد که ملت تکان می خورد که چرا در کشوری با این امنیت بعضی از این ناامنیهای جزئی و خرد واقع می شود.
وی ادامه داد: رعایت امنیت اخلاقی به این است که یک جوان از لحاظ حفظ عفت و شخصیت اعتقادی خود در دوران فوران غرایزش امنیت داشته باشد و عواملی از منکرات شرعیه در این کشور بروز نکند.
آیت الله علم الهدی گفت: این امنیت اخلاقی در سایه امر به معروف و نهی از منکر حفظ و تامین می شود اما به بنده می گویند این حرف، توهین، تند و افراطی می باشد اما این یک واقعیت است.
وی افزود: برخی عناصر بیمار مغرضی که می خواهند برخی حرفها را با کاربرد سیاسی در حوزه جناحی خود قرار دهند سخن منطقی و استدلالی را به یک جمله شعاری نتیجه گیری شده خلاصه کرده و همان را بزرگ می کنند تا بگویند این حرف تند است در حالی که اگر مریض و مغرض نیستند باید منطق پشت سر حرفها را ارائه دهند.
امام جمعه مشهد ادامه داد: باید گله کنم از بعضی مسوولان اجرایی نظام که برخورد دوگانه می کنند مثلا یک آقایی که رفته عکس ناهنجار از یک نامزد مجلس درآورده و در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر کرده عاملش را شناسایی و بازجویی کرده و به عقوبت می رسانند که امنیت کشور هم این اقتضا را دارد.
وی گفت: اما در مورد نامزدی دیگر که نه تنها در فضای مجازی حتی در فضای حقیقی در سخنرانی به او فحش دادند و بدگویی کردند و در یک جمع عظیم دانشگاهی که خود او حضور نداشته نسبت ناروا دادند دستگاههای کشور این مورد را بررسی نمی کنند.
آیت الله علم الهدی افزود: نباید اینگونه باشدکه امنیت برای یک نامزد انتخابات حفظ شود اما برای یک عالم شهر و کشور با وابستگی به مقام ولایت و رهبری حفظ نشود و این مسایل در جامعه ما کفران نعمت امنیت است.
وی همچنین با اشاره به تغییر مکان نماز جمعه در داخل حرم مطهر رضوی گفت: این اقدام بخاطر صیانت از نمازگزاران جمعه در مقابل آفتاب، گرمای تابستان و سرمای زمستان صورت گرفته است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: از لحاظ فقهی هم خود من صحت نماز و اتصالات صفوف را در این مکان جدید بررسی کرده ام و هم هیاتی به سرپرستی گروه استفتا مقام معظم رهبری در قم به اتفاق برخی از علمای مشهد این موضوع را مطابق نظر تمام فتاوای مراجع تقلید بررسی و تایید کرده اند لذا اقامه نماز جمعه در این مکان جدید مشکلی ندارد و صحیح است.
وی با تشکر از تولیت آستان قدس رضوی بخاطر این اقدام ابراز امیدواری کرد با توجه به این که نماز جمعه شعار اسلام است باتهیه سقفی در صحن جامع رضوی نماز جمعه مشهد به زودی در صفی واحد و به شکل متشکل و منسجم برگزار شود.
پیش از این نمازجمعه مشهد در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برپا می شد اما از امروز این فریضه عبادی سیاسی در رواق دارالمرحمه حرم مطهر که در طبقه زیرین رواق امام خمینی(ره) قرار دارد اقامه می شود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید