Performancing Metrics

واگذاری فروشگاه شهروند و شهرآفتاب به بانک شهر درحال بررسی و مطالعات کارشناسی است | اتاق خبر
کد خبر: 342192
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 03:54
مدیرعامل بانک شهر:
مدیرعامل بانک شهر گفت: موضوع واگذاری بخشی از سهام فروشگاه شهروند و مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به این بانک توسط کارشناسان مربوطه در حال بررسی و مطالعات کارشناسی است.

اتاق خبر - از مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، حسین محمدپورزرندی با اشاره به اخبار منتشر شده در زمینه واگذاری بخشی از سهام فروشگاه شهروند و مجموعه شهر آفتاب به بانک شهر افزود: در این زمینه رایزنی‌هایی صورت گرفته، اما تا کنون این بحث فقط در حد کارشناسی و مطالعه است.

وی تصریح کرد: اجرایی شدن این موضوع توسط کمیته‌های تخصصی که از سوی بانک شهر و شهرداری تهران تشکیل شده در دست بررسی است و نتیجه فعالیت این کمیته‌ها جهت تصمیم‌گیری نهایی توسط مقامات مسئول شهری اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: بر اساس ضوابط و مقررات بانک مرکزی، تسویه تسهیلات و مطالبات بانک‌ها، با توجه به مسئولیت و وظایف آنها مبنی بر واسطه‌گری مالی بین سپرده‌گذار و تسهیلات‌گیرنده با حفظ حقوق طرفین، به صورت نقدی است و بازپرداخت تسهیلات اعطایی، لازمه ادامه این روند خواهد بود.
مدیرعامل بانک شهر افزود: پرداخت تسهیلات به سازمان‌ها و پیمانکاران شهرداری‌ها در چارچوب حمایت از عمران و آبادانی شهرها و در راستای سیاست‌های بانک شهر بی‌وقفه انجام می‌شود و لازمه تداوم این روند، تسویه بدهی قبلی شهرداری‌هاست.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی کشور و رکود حاکم، به ویژه در حوزه ساخت و ساز و مسکن، به ناچار بخشی از مطالبات از طریق واگذاری املاک و مستغلات انجام می‌شود و سعی شده املاکی واگذار شود که قابلیت مولد بودن و تبدیل نقدی به سهولت را داشته باشد.
به تازگی اخباری مبنی بر واگذاری فروشگاههای شهروند و مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب(متعلق به شهرداری تهران) به بانک شهر منتشر شده است.
درهمین ارتباط، برخی از مقامات شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران نیز خبرهای مبنی بر واگذاری فروشگاه شهروند به بخش خصوصی را اعلام کردند.
مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در دویست و پنجاه و دومین جلسه علنی شورا در خصوص واگذار فروشگاه شهروند گفته بود که بحث فروش فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند مطرح نیست.
چمران با بیان اینکه واگذاری این فروشگاه سال 88 در دستور کار بود اظهارکرد: در سال های گذشته خریدار مناسبی برای شهروند پیدا نشد.
وی گفت: تنها 10 درصد از سهام شهروند متعلق به شهرداری است و طرح فروش آن به تصویب شورای شهر نرسید.
ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید