اهداف مشترک «تکفیری - صهیونیستی» | اتاق خبر
کد خبر: 342265
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 11:36
حاکم قاسمی در یادداشتی در روزنامه جام جم آورد که حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای شهادت یکی از فرماندهان ارشدش به نام مصطفی بدرالدین را در سوریه تائید کرد.

اتاق خبر - این استاد دانشگاه در این یادداشت که در شماره شنبه 25 اردیبهشت منتشر شده است، می افزاید: برخی علت شهادت این فرمانده را بمباران هوایی هواپیماهای رژیم صهیونیستی و برخی علت آن را انفجار اعلام کرده‌اند.
فرمانده ارشد حزب الله لبنان که به ذوالفقار حزب الله معروف بود برای مبارزه با گروه‌های تکفیری- تروریستی به سوریه رفته بود. از جمله فرماندهان حزب الله بود که در لیست ترور رژیم صهیونیستی قرار داشت و موساد، سازمان امنیتی این رژیم نقشه ترور وی را در دستور کار داشت.
از این روست که بعد از شهادت وی بلا فاصله گمانه زنی‌ها در باره نقش تل آویو در اقدام برای ترور ذوالفقار حزب الله شکل گرفت و شهادت وی نتیجه عملیات رژیم صهیونیستی اعلام شد. از سوی دیگر یکی از اهداف گروه‌های تکفیری از میان برداشتن این فرمانده موثر از سر راه خود بود. آنچه در این شرایط و با توجه به تحولات سوریه آشکار و مسلم است پیوند منافع گروه‌های تکفیری با منافع رژیم صهیونیستی است.
این پیوند به خوبی آشکار می سازد که گرچه گروه‌های تکفیری با عناوینی اسلامی و ادعای دفاع از ارزش‌های اسلامی اقدامات و عملیات خود را به پیش می برند، اما کاملا در مسیر سیاست‌ها، اهداف و منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا در خاورمیانه گام بر می‌دارند و به صورت ابزاری در چارچوب سیاست‌های آنها عمل می کنند.
*منبع: روزنامه جام جم، 25 اردیبهشت 1395

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید