Performancing Metrics

اکثریت خواهان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند | اتاق خبر
کد خبر: 342266
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 11:40
نظرسنجی یورنیوز:
نتایج نظرسنجی یورونیوز حاکی از آن است که اکثریت مخاطبان این شبکه تلویزیونی خواهان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند.

اتاق خبر - یورونیوز طی روزهای اخیر بر روی سایت خبری خود نظرسنجی ای را با این سوال که 'آیا انگلیس باید در اتحادیه اروپا باقی بماند؟' از مخاطبان خود به عمل آورده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی تا صبح روز شنبه، 59 درصداز مخاطبان به این سوال پاسخ منفی داده و خواستار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شده اند، در حالی که 41 درصد نیز پاسخ مثبت به این پرسش داده اند.
در همین حال نظر سنجی شبکه تلویزیونی 'اسکای نیوز' انگلیس در مورد همه پرسی قریب الوقوع در مورد وضعیت لندن در اتحادیه اروپا نشان می دهد که 29 درصد رای دهندگان هنوز در این زمینه 'تصمیم نگرفته اند.'
اسکای نیوز گزارش داد جوانان بزرگترین گروه از رای دهندگانی هستند که هنوز در این زمینه تصمیم قطعی خود را نگرفته اند. همه پرسی در مورد خروج و یا ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا قرار است 23 ژوئن برابر با سوم تیرماه در این کشور برگزار شود.
موضوع خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا از هم اکنون بسیار بحث برانگیز شده است. باراک اوباما درآخرین سفر دوره ای خود درماه جاری به اروپا و در دیدار سه روزه خود از انگلیس، خواستار باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا شد.
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس نیز در سخنرانی هفته گذشته خود در لندن، با برشمردن فواید تجاری، اطلاعاتی، امنیتی و اقتصادیِ ماندن در اتحادیه اروپا، خواستار آن شد تا رای دهندگان انگلیسی، به ماندن دراین اتحادیه رای دهند.
'بوریس جانسون' شهردار سابق لندن که در راس کارزار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار دارد، در مخالفت با گفته های کامرون، بر چشم اندازهای مثبت این خروج و این که هزینه های گزاف به بروکسل از بابت عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا پرداخت نخواهد شد را مطرح کرد.
اتحادیه اروپا با 28 عضو هم اکنون با مشکلات اقتصادی و سیاسی ازجمله مهم ترین آن بحران پناهجویان آواره که اکثر آنها از منطقه خاورمیانه رو به سوی این قاره آورده اند، دست به گریبان است.
ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید